Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Баранівка

                           БАРАНІВСЬКА МІСЬКА РАДА

                           БАРАНІВСЬКОГО РАЙОНУ

                           ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                              РІШЕННЯ

                      Восьмоїсесії                                                                    6-го скликання

 

від 21.07.2011 року № 377

 

Про обмеження реалізації

алкогольних напоїв в нічний

час на території міста Баранівка

( регуляторний акт)

Керуючись Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.1996 № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» та враховуючи численні скарги громадян на порушення громадського порядку в нічний час, із зростанням кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння, а також усвідомлюючи вплив алкоголю на стан здоров’я молодого покоління м.Баранівка, керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія міської ради

Вирішила:

1. Заборонити роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв на території міста Баранівка у стаціонарних об’єктах торгівлі, у період з 22.00 години до 08.00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята.

2.Встановити, що чинність цього рішення поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території міста Баранівка незалежно від форм власності, які пройшли реєстрацію в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольним напоями.

3.Встановити, що всі суб'єкти підприємницької діяльності, які відповідно до пункту другого цього рішення здійснюють торгівлю алкогольними напоями, зобов’язані забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно з технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними та протипожежними нормами і правилами.

4.Доручити виконавчомукомітету міської ради довести суть та вимоги цього рішення до відома всіх суб'єктів підприємницької діяльності на території міста Баранівка, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями, а також забезпечити офіційне оприлюднення цього рішення в міськрайонній газеті «Слово Полісся», розмістити на дошці оголошень міської ради та на офіційній сторінці мережі Інтернет.

5.Заборонити розміщення реклами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, ближче ніж за 300 метрів прямої видимості від території дитячих дошкільних закладів, середніх загальноосвітніх шкіл та професійного ліцею, в яких навчаються діти віком до 18 років.

6.РВ УМВС України в Житомирській обл. забезпечити в межах своїх повноважень, постійний контроль за дотриманням норм статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР ( із наступними змінами) і цього рішення.

7.Зняти з контролю рішення міської ради від 15.06.2011 р. №319 «Про обмеження реалізації алкогольних напоїв в нічний час на території міста Баранівка

( проект регуляторного акту) як виконане.

  8. Контроль за  виконанням даного  рішення покласти  на  постійну  комісію міської ради   з питань законності, регламенту та депутатської етики.

 

 

 

             Міський голова                                                  А.О.Душко

 

 

Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Баранівської міської ради

«Про обмеження реалізації алкогольних напоїв

в нічний час на території містаБаранівка»

1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання

На сьогоднішній день у місті Баранівкаалкогольні та слабоалкогольні напої можна придбати на у будь-яку годину доби. Так ситуація викликана тим, що алкогольні та слабоалкогольні напої продаються цілодобово через торгівельну мережу.

Такі торгівельні точки здебільшого розташовані у місцях постійного скупчення людей, а особливо молоді.

У зв’язку з цим, а також враховуючи відсутність соціальних програм та відповідної реклами щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини, спостерігається збільшення чисельності людей, а особливо молоді, які постійно вживають алкогольні напої, слабоалкогольні напої,що у свою чергу поступово призводить до звикання, а потім до залежності.

Беручи до уваги таку тенденцію, стає зрозумілим поступове зростання кількості злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння (особливо у нічний період часу).

Також суттєвою проблемою є постійне скупчення людей біля стаціонарних об’єктів торгівлі (так званих нічних магазинів, клубів) у нічний період часу, що спричиняє значне порушення тиші та призводить до численних скарг мешканців міста.

  1. Визначення цілей регулювання

Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню розповсюдження алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді. Також передбачається зменшення кількості злочинів, що були скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння.

У свою чергу профілактичні заходи по роз’ясненню населенню, а особливо молоді, щодо шкідливого впливу алкоголю на організм людини призведуть до зменшення вживання алкогольних виробів населенням.

  1. Визначення та оцінка всіх прийнятих альтернативних способів досягнення зазначених цілей, наведення аргументів щодо переваги обраного способу

Нині, у зазначеній сфері цивільно-правових відносин діють: Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання та продажу пива та слабоалкогольних напоїв», Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закон України «Про рекламу», постанова Кабінету Міністрів України від 30.07.96 №854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.06 №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення».

Однак, регуляторного акта, який діє на території міста Баранівката метою якого є врегулювання обігу алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв  у нічний час та у місцях постійного скупчення молоді, до цього часу немає.

  1. Визначення очікуваних результатів прийняття акта

Прийняття регуляторного акта сприятиме припиненню зростання алкогольної залежності серед населення, а особливо молоді.

Також прийняття регуляторного акта сприятиме зменшенню кількості злочинів, що скоєні особами у стані алкогольного сп’яніння та забезпечить громадський спокій у нічний час у цілому.

  1. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта

Строк дії регуляторного акта матиме необмежений термін дії.

  1. Визначення показників результативності акта

Прийняття регуляторного акта дасть можливість:

 

  • Заборонити роздрібну реалізацію алкогольних напоїв, слабоалкогольних напоїв на території міста Баранівка у стаціонарних об’єктах торгівлі, у період з 22.00 години до 08.00 години кожного дня, враховуючи вихідні дні та свята.
  • Проводити заходи щодо організації у шкільних та професійному ліцеїінформаційної роботи стосовно роз’яснень про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на організм людини, а також переваг здорового способу життя.

Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження результативності акта

Строк проведення результативності акта:

Базове – до набрання актом чинності;

Повторне – через рік після набрання чинності актом;

Періодичні – раз на кожні три роки, починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження результативності акта.

Відстеження результативності дії акта здійснюватиметься за результатами врахування зауважень та пропозицій, виконання норм запропонованого проекту рішення.

 

 

Секретар ради                                           З.П.Шикула

Друк E-mail