Лист до міської ради

До міської ради з листом, що є своєрідною відповіддю на замітку в газеті «Слово Полісся» «То буде – бювет»,  звернулася жителька Баранівки Осипчук Людмила Дмитрівна. Тож без зайвих коментарів наводимо текст зазначеного листа…

 

     Відвідавши головного редактора газети «Слово Полісся» Стрільчука Анатолія Павловича,  з’ясувалося, що я не можу особисто поспілкуватися з Миколою Семенюком, автором нещодавно опублікованої, в одному з номерів видання, замітки  «То буде – бювет», тому звертаюся до нього на сторінках газети.

     Не вірю Вам, земляче Миколо, що Ви любите свою малу Батьківщину, бо Ви не вмієте, не хочете бачити і радіти тим новим змінам, які відбуваються,  можливо не так швидко, як хотілося б, але відбуваються у рідній Баранівці. Це і освітлені вулиці, дитячі майданчики, встановлені в сквері в центрі міста, облаштовані місця відпочинку – в міському парку та пляжі, міський стадіон та ФОК, позаздрити якому можуть навіть значно більші міста. Милують око квітники в середмісті,  встановлені для відпочинку на вулицях міста лавочки, стела та альтанка з журавлем на в’їзді до міста й багато чого іншого.

     Але я про наболіле, про бювет. Раніше проживала в іншій області, але після виходу на пенсію повернулась до Баранівки, доглядати літніх батьків. Упродовж двох років моє здоров’я значно погіршилось, з’явилися проблеми, яких раніше не було. У лютому 2011 року Баранівською районною СЕС, відповідно до програми Президента України В.Януковича «Питна вода» проводилося дослідження питної води в шахтних колодязях Баранівки та району. Результат виявився неочікуваним -  вода для пиття не придатна! Хочу пояснити Вам, Миколо Семенюк, по діючих санітарних нормах вміст нітратів у воді не повинен перевищувати 50 одиниць, проте в шахтних колодязях міста їх міститься від 60 до 1100 одиниць. У моєму колодязі, з якого споживає воду моя родина, нітратів 980 одиниць, є також аміак, кишкова паличка та значно перевищені й інші показники… Хоча зазначу, що колодязь облаштований належним чином, але вода не джерельна і поверхневі грунтові води псують її якість. То про яке здоров’я може йти мова? Отримавши в березні приголомшливий результат санітарно-бактеріологічного, хімічного дослідження води зі своєї криниці, відразу почала діяти, як могла. Письмово звернулася до районної санстанції, міської ради, райдержадміністрації, урядової телефонної лінії. Впродовж майже трьох років веду листування з вищезазначеними установами, з проханням  встановити хоча б один бювет в місті,  де була б гарантовано очищена вода, яка б не несла загрози життю та здоров’ю людей. Маю десять офіційних відповідей.

     У березні 2013 року мене повідомили про те, що в Баранівці, як альтернатива бювету, буде встановлено пункт додаткової очистки й іонізації води від існуючої системи водопостачанням зі встановленням автомату для розливу води. Тож, міський голова Анатолій Душко, дотримує свою обіцянку. На сьогодні вже закуплено необхідно технічне устаткування та завершується спорудження малої архітектурної форми, яку виготовлено з екологічно чистого лісоматеріалу, що аж ніяк не може псувати естетичне враження про наше місто. Як зазначає Анатолій Олександрович, його ще й прикрашено буде відповідно, а як саме – побачимо… Дивлячись на альтанку з криничкою біля журавля на в’їзді до міста – це має бути щось надзвичайне…

     Водночас хочеться наголосити на тому, що додатково очищена, іонізована вода – це здоров’я містян. Купувати в магазинах воду за 17-20 гривень за 5-літровий бутель – дорого і ніхто не гарантує, що то дійсно чиста та корисна, «жива» вода.  Пункт розливу води, що будується, є комунальною власністю громади міста, де буде проводитися щомісячний контрольний забір води, а результат дослідження буде розміщуватися в самому будиночку. Кожен, хто користуватиметься цією водою, буде бачити, що він купує та п’є.

     У місті Новограді-Волинському є кілька таких пунктів, в Хмельницькій області також. Вони різні за формою, зроблені з різних матеріалів, але технічне устаткування має відповідати державним стандартам. Наш  пункт розливу води зроблений з дерева, його гарно облаштують та впорядкують і у нас буде жива вода, придатна  для пиття!

     А Вам, Миколо Семенюк, перш ніж оскверняти, топтатися ногами!, а саме це Ви зробили своєю заміткою «То буде – бювет» та образили мене особисто. Бо за ці три роки де я тільки не брала воду  для споживання – купувала бутильовану, в міській мережі, де нітратів лише 5-13 одиниць, однак система водогону зношена і вода має специфічний присмак та інших місцях. Урешті знайшла криницю, дно якої встелене кремнієвим настилом, там дійсно непогана вода, бо почуваюся набагато краще. А Ви, Миколо Семенюк, мене розсердили і наостанок скажу Вам приказкою: «Вода все сполоще, а злого слова – ні!», то ж «Не кидайтеся словами, як пес хвостом».

     Будьте здорові!

 

Людмила Осипчук,

жителька міста Баранівки               

Друк E-mail