Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Міністерство доходів і зборів України ініціювало створення бази даних вкрадених державних активів. Європейські організації вітають прагнення України щодо створення Служби фінансових розслідувань.

 

Дорогі жителі Баранівського району !

    З кожним роком все глибше в історію відходить день 9 травня 1945 року. А свято Перемоги залишається одним з найголовніших.

Найголовнішим для всіх - і ветеранів, і спадкоємців їхньої слави. Всіх, хто береже й несе далі велику правду про ту війну.

То була сильна спрага народу – спрага перемоги. Її ціною ставало життя, миті подвигу, скромні обеліски і братські могили.

Страшна ціна. Для України – 8 мільйонів життів.

Тому свято перемоги – це день пам’яті, день урочистостей. День совісті і день скорботи. День вшанування тих, хто зробив цю перемогу, і урок історії для молодих українців, для нас з вами.

Тож давайте зупинимось та згадаємо своїх дідів. Замислимось біля великого меморіалу або поодинокої могили. Зберемо травневі квіти, і, даруючи їх солдатським вдовам, вшануємо мужність та відвагу. А натомість отримаємо урок мудрості і честі.

Адже хто не поважає минулого, той не має майбутнього. Життя триває, тож давайте жити, як казали солдати у Велику вітчизняну.

Бажаю, щоб життя це було щасливим, наповненим здоров'ям і добром, життєвою енергією і бадьорістю духу.

Бажаю, щоб нас не залишала пам’ять, оскільки саме вона стає джерелом духовності, заповітом для кожного.

Зі святом Великої Перемоги!

 

З повагою

Баранівське відділення

Новоград – Волинської ОДПІ.

 

Міністерство доходів і зборів України ініціювало створення бази даних вкрадених державних активів

 

    Під час Українського Форуму з питань повернення активів, що відбувся 29-30 квітня 2014 року у м. Лондон за підтримки урядів Великобританії та США, експерти Міністерства доходів і зборів України провели ряд робочих зустрічей. За їх результатами сторони домовились про вжиття додаткових заходів, які допоможуть у встановленні та поверненні державних активів, які були вкрадені та виведені за межі України режимом Віктора Януковича.

    Зокрема, з представниками Інтерполу обговорено аспекти та технічні можливості створення бази даних, в якій буде зібрана інформація щодо вкрадених коштів та схем, за допомогою яких вони виводилися за кордон. Також цей інформаційний ресурс міститиме дані про осіб, причетних до виведення активів, офшорні та інші компанії, задіяних у відповідних схемах, фінансові та консалтингові установи, що сприяли розробці та реалізації злочинних схем. На думку експертів, ця інформація дозволить правоохоронним органам різних країн підвищити оперативність взаємодії у процесі встановлення та повернення народу України вкрадених у нього активів.

   За пропозицією Міжнародної правоохоронної організації адміністрування бази даних здійснюватиметься Інтерполом, який має для виконання такої функції усі необхідні технічні та кадрові можливості. Наповнювати бази будуть відповідні компетентні органи всіх країн, що об’єднали зусилля для повернення нашій державі її активів за допомогою своїх національних представництв Інтерполу.

   Окрім цього, представники Міндоходів обговорили з фахівцями Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) питання підвищення кваліфікації кадрів у сфері фінансових розслідувань. Визначаючи необхідність ознайомлення працівників слідчо-оперативних підрозділів відомства з передовим досвідом протидії фінансовим злочинам та поверненню активів, сторони домовились про широке залучення офіцерів зазначених підрозділів до відповідних навчальних курсів, що регулярно проводяться ОЕСР.

   У межах Форуму працівниками Міністерства також проведено робочу зустріч з керівником секретаріату мережі CARIN (мережа неформальної міжвідомчої співпраці з повернення активів, що створена та координується Європолом) Джил Томас. Пані Томас відмітила, що участь в мережі CARIN України (яка стала членом мережі у 2012 році) є одним з необхідних інструментів, що використовуються у процесі встановлення та повернення вкрадених активів.

 Джил Томас також підкреслила, що така діяльність буде значно ефективнішою, якщо в Україні буде створено Національний офіс з повернення активів (Assets Recovery Office, ARO), на зразок тих, які діють в усіх країнах – членах ЄС. Експерт висловила сподівання, що досвід фахівців Міндоходів України у вивченні цього питання та їх знання допоможуть у створенні такого офісу в Україні.

 Загалом, учасники Форуму щиро вітали напрацювання та прагнення правоохоронних органів України повернути украдені кошти в державу. При цьому закордонні експерти робили наголос на необхідності всебічного встановлення джерел походження таких коштів та оперативного обміну відповідними інформаційними матеріалами.

  З 2013 року Міністерство доходів і зборів України є учасником Форуму керівників органів податкових (фінансових) розслідувань, що був створений ОЕСР та Європолом за ініціативою України. Такий форум регулярно проводиться в межах Щорічного форуму ОЕСР з податкових питань та протидії злочинності. Захід присвячений обговоренню питань взаємодії компетентних органів держав світу у боротьбі з фінансовою злочинністю та вирішенню практичних ситуацій. Однією з головних тем, що обговорюватимуться на наступному Форумі буде повернення вкрадених активів.

 

 

Європейські організації вітають прагнення України щодо створення Служби фінансових розслідувань

 

    Про це йдеться у листі Генерального директора Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Джованні Кеслера, який надійшов на адресу заступника Міністра доходів і зборів України Володимира Хоменка.

 Зокрема, пан Кеслер зазначив: «Я високо ціную Вашу повну відданість роботі та бажання боротися з економічними і фінансовими злочинами. Ці питання необхідно вирішувати шляхом створення потужних та підзвітних органів з чіткими і дієвими повноваженнями».

 Він також висловив переконання, що майбутня Служба фінансових розслідувань України виконає свою функцію захисту фінансових інтересів України і, за необхідності, фінансових інтересів Європейського Союзу.

 «OLAF забезпечуватиме сприяння в рамках Групи підтримки України шляхом надання консультацій, досвіду та новітніх знань і вмінь, необхідних для створення Служби фінансових розслідувань», – додав Джованні Кеслер.

 28 березня 2014 року відбулася зустріч Першого заступника Міністра доходів і зборів України Ігоря Білоуса та заступника Міністра Володимира Хоменка з Генеральним директором Європейського бюро боротьби з шахрайством (OLAF) Джованні Кеслером.

    Європейське бюро боротьби з шахрайством OLAF є самостійним підрозділом Головного директорату Європейської Комісії, що створений для захисту бюджету ЄС від протиправних посягань. Бюро також координує діяльність національних агентств країн ЄС у боротьбі з шахрайством та корупцією, а також організовує тісне і регулярне співробітництво між ними.

 

         Головний державний інспектор

інформаційно  – комунікаційного сектору

  О.І. Дроздовський 

Друк E-mail