Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Чи анулюють дозвільні документи на водокористування забруднювачу річок Хомора та Случ?

До Баранівської міської ради надійшов лист на ім’я міського голови Анатолія Душка з Міністерства екології та природних ресурсів України, у якому повідомляється про те, що Державне водне агентство спільно з Міністерством екології та природних ресурсів звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом щодо анулювання дозвільних документів на спеціальне водокористування ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна».

«За результатами перевірок та на підставі здійсненого інструментально-лабораторного контролю відібраних проб води було виявлено порушення вимог природоохоронного законодавства, у тому числі нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин зі зворотними водами», – йдеться у відповіді Мінприроди на звернення міського голови.

Державна екологічна інспекція неодноразово виносила приписи про анулювання дозволу на спеціальне водокористування, наданого ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна» Департаментом екології і природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації. Однак в ОДА відмовлялися виконувати вимоги інспекції.

Мораторій на перевірки підприємств, чия діяльність пов’язана з впливом на навколишнє середовище, спричинив численні порушення вимог законодавства та значне погіршення екологічних умов в Україні.

У зв'язку з цим представники УКРОПу зареєстрували у Верховній Раді проект закону № 8072 «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо скасування мораторію на проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища».

Документ підготували народні депутати від «Українського об'єднання патріотів» Тарас Батенко, Олександр Дубінін, Валентин Дідич, Ірина Констанкевич, Віталій Купрій, Олександр Шевченко та Віктор Шевченко.

«Внаслідок продовження дії мораторію на перевірки бізнесу до 2019 року власники підприємств здійснюють свою виробничу діяльність, нехтуючи всіма екологічними та санітарними нормами. Безкарність призводить до суттєвого погіршення екологічного стану в багатьох регіонах України», – пояснили в УКРОПі.

Як приклад укропівці навели ситуацію навколо «Понінківської картонно-паперової фабрики – Україна», діяльність якої спричинила справжню екологічну катастрофу на Хмельниччині, Рівненщині та Житомирщині. Забруднення річок Случ і Хомора неочищеними стоками викликало масовий мор риби та завдало державі збитків на сотні тисяч гривень.

«Через нечистоти одного підприємства страждають три області. Люди більше не можуть рибалити, купатися чи навіть напувати худобу у Случі та Хоморі. І Мінекології нічого не може вдіяти. Зрештою, після наших численних запитів представники міністерства звернулись до суду для скасування ліцензії фабрики. Таких прикладів по Україні десятки», – зазначив народний депутат від УКРОПу Олександр Дубінін.

Крім того, після запровадження мораторію в Україні в рази зросла кількість несанкціонованих звалищ. Промислове сміття все частіше знаходять у лісосмугах, прибережних зонах та водоймах. Це спричинено тим, що контрольні органи не мають можливості відстежити кінцевий результат поводження з відходами.

«Метою і завданням цього законопроекту є гарантія забезпечення прав громадян на безпечне довкілля, які визначені Конституцією України», – йдеться у пояснювальній записці до документа.
 

  • m1
  • m2

Друк E-mail