Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Розвиток сільськогосподарського кооперативного руху – це можливість покращити життя на селі

Українське село завжди було тією точкою опори, на яку спирається весь агросектор. Але за останні  роки ситуація докорінно змінилася. Сільське населення з року в рік зменшується, з карт зникають села, а самі особисті селянські господарства втрачають минулі джерела прибутку. Щоб зупинити цей процес, необхідно шукати новий підхід до розвитку сільської місцевості. Над вирішенням цієї проблеми активно працює Баранівська міська рада.

У Рогачівському Будинку культури 7 лютого відбулись громадські слухання, які мали на меті показати селянам можливості розвитку. Перед жителями старостинського округу виступила перший заступник міського голови Наталія Кокітко. Вона розповіла про напрацювання міської ради щодо розвитку сільських територій та наголосила, що у цьому напрямку влада і жителі мають результативно співпрацювати.

На громадських слуханнях людям повідомили про те, що підприємства, фермерські господарства та господарства населення Житомирщини мають можливість отримати фінансову підтримку з обласного бюджету. Цьогоріч продовжиться відшкодування вартості установок індивідуального доїння корів українського виробництва. У 2017 році цей напрям викликав ажіотаж серед населення і майже 300 домогосподарств отримали компенсації. На жаль, з Баранівської громади подали заяви і отримали кошти лише три домогосподарства (сума трьох відшкодувань - 19 тис. 600грн.). Право на компенсацію мають ті господарства, які утримують 3 корови і більше. Її розмір складатиме не більше 7 тисяч гривень і отримати відшкодування можна один раз на 5 років.

Кошти з обласного бюджету також спрямовуються господарствам населення, що утримують три і більше корів для виплати часткового відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей, корів молочного та м’ясо-молочного напрямів продуктивності, придбаних господарствами населення у племінних заводів, племінних репродукторів у розмірі половини вартості придбання, але не більше 10 000 грн за одну тварину.

Цікавим фактом є те, що відповідно до статистичних даних найбільше домогосподарств, які утримують три корови і більше у Баранівській громаді знаходяться в Острожку. Таких сімей тут 25.

За детальною інформацію про отримання дотацій потрібно звернутися до управління агропромислового розвитку ОДА за адресою: майдан ім. С.П. Корольова, 3/14, тел.: (0412)47-47-50.

Підтримка середніх та дрібних виробників - необхідна складова відродження села та розвитку сільської місцевості. Особливої уваги заслуговує ініціатива створення сільськогосподарських кооперативів. Навіщо ж вони потрібні? У першу чергу, кооперативи забезпечують захист інтересів сільгоспвиробників. Наприклад, у відносинах із молокопереробними заводами, котрі часто занижують ціни на сировину. По-друге, кооперативні об’єднання дозволяють селянам залучати кредитні кошти, купувати сучасне обладнання та, що вкрай важливо, виходити на ринок без посередників.

Баранівською міською радою наприкінці минулого року підписано грантовий контракт з Європейським Союзом на отримання коштів для реалізації проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». Під час реалізації проекту в Рогачеві буде побудовано сироварню та покращено інфраструктуру цього села. Планується також створити тут сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Мілка».

Тож під час громадських слухань директор КУ «Агенція місцевого органічного розвитку - АМОР» Наталія Свінціцька розповіла про досвід інших громад у сироварінні та навела до прикладу Глибоцьку ОТГ, де у березні відкриють сироварню. Наталія Іванівна говорила і про те, що з липня цього року молоко має відповідати новим нормам ДСТУ. Нині тільки 20% молока з господарств населення є таким. Постає питання: що ж робити з домашнім молоком. Вихід є – об’єднуватися в кооперативи і купувати доїльні установки. Члени кооперативу зможуть переробляти продукцію у новозбудованій сироварні і тим самим виходити на пристойну закупівельну ціну для молока з своїх домогосподарств. А школи, дитсадки та й населення громади буде забезпечене якісною продукцією. З часом ринок збуту можна буде розширювати.

Про можливості, які отримають люди після створення кооперативу та побудови сироварні розказали також: керівник проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Сергій Гаращук, фінансист проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Олена Дем’янюк та керівник компоненту № 1 проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської ОТГ» Леся Довга.

Отримавши відповіді на запитання жителі Рогачівського старостинського округу повідомили про те, що такі пропозиції їм цікаві і обрали трьох своїх представників, які на перших порах займуться створенням кооперативу.

Лариса Пилипко, спеціаліст з інформаційної роботи

 • mDSC_0870
 • mDSC_0885
 • mDSC_0887
 • mDSC_0889
 • mDSC_0890
 • mDSC_0891
 • mDSC_0893
 • mDSC_0895
 • mDSC_0903
 • mDSC_0906
 • mDSC_0908
 • mDSC_0910
 • mDSC_0915
 • mDSC_0921
 • mDSC_0927
 • mDSC_0930
 • mDSC_0934
 • mDSC_0935


 

Друк E-mail

 • Головна
 • Новини
 • Розвиток сільськогосподарського кооперативного руху – це можливість покращити життя на селі