Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Виділення земельних ділянок та організація соціальних послуг - питання, які винесли на обговорення у Глибочку

На громадські слухання, що відбулися 5 лютого у Глибочку, прийшли 65 жителів цього села. Серед присутніх були Інна Яблонська і Наталія Баранова – депутати міської ради від Марківського старостинського округу. На зібранні розглядали всього два питання порядку денного: про виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства із земель запасу, які знаходяться на території с. Глибочок та про організацію надання послуг  соціальної підтримки населення за місцем реєстрації.

Міський голова Анатолій Душко пояснив жителям села чому виникла потреба в обговоренні та прийнятті рішення з першого питання, винесеного на громадські слухання. Керівник громади сказав, що згідно діючого законодавства в Україні кожен громадянин має право отримати земельну ділянку розміром 2 га для ведення особистого селянського господарства. До міської ради звернулися три людини з проханням виділити їм по 2 га землі у Глибочку. Але слідом за цим надійшли заяви від жителів села, в яких вони повідомляли про те, що категорично проти виділення землі, бо саме на цій території знаходиться випас. Члени депутатської комісії з питань земельних відносин, містобудування, будівництва та охорони навколишнього природного середовища оглянули спірні ділянки та прийняли рішення рекомендувати сесії міської ради виділити трьом заявникам землю, бо вона не доглянута і заростає самосівом. На сесії Баранівської міської ради депутати, зваживши усі за і проти, це питання вирішили винести на громадські слухання і прийняти остаточне рішення, керуючись думкою жителів села Глибочок.   

Обговорення було активним. Кожен зміг висловити свої думки. Виступаючі говорили про необхідність виділення землі під пасовище. Анатолій Душко звернув увагу людей на те, що 2018 рік у Баранівській міській раді оголошено роком інвентаризації земель і робота в цьому напрямку вже проводиться. Слово надали також і представнику інтересів трьох заявників Віктору Кондратюку, який наголосив на праві кожного отримати у власність земельну ділянку та наполягав на проведенні ревізії земель. В. о. старости Володимир Вітюк як на сесії міської ради, так і на громадських слуханнях розповів, що такі ж заяви ці ж самі люди писали і на розгляд сесії колишньої Марківської сільської ради. Тоді сільські депутати відмовили заявникам тому, що вирішили цю землю відвести під випас, бо Глибочок не має офіційно оформленої ділянки з таким цільовим призначенням.

Питання було поставлено на голосування. Жоден із жителів села, присутніх на громадських слуханнях, не підняв руки за виділення 6 га землі трьом людям.
Начальник управління соціального захисту Володимир Цицюра повідомив людей про те, що Баранівська міська рада зробила у плані організації надання соціальної підтримки населенню за місцем реєстрації. Тепер не потрібно їхати в Баранівку, стояти у чергах, бо послуги надаються в старостатах. Володимир Олександрович зауважив, що управління працює над тим, щоб і довідки люди могли отримувати на місці.

Жителі села скористалися можливістю та підняли питання, які їх цікавлять. Так, зокрема, розмовляли про користування окремими громадянами земельними ділянками без оформлення документів, про медичне обслуговування, про функціонування закладів освіти, про вуличне освітлення, про соціальні угоди, про необхідність зрізання аварійних дерев на старому кладовищі. Керівники міської ради надали людям відповіді та пояснення щодо усіх питань.

На завершення громадських слухань міський голова Анатолій Душко розповів про стан справ у Баранівській громаді та озвучив плани її розвитку на найближчий час.

Лариса Пилипко, спеціаліст з інформаційної роботи Баранівської міської ради

  • mDSC_0846
  • mDSC_0851
  • mDSC_0852
  • mDSC_0853
  • mDSC_0854
  • mDSC_0855
  • mDSC_0859
  • mDSC_0861
  • mDSC_0865

Друк E-mail