Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

До кінця року Баранівська ОТГ може отримати у власність землю поза межами населених пунктів

31 січня на засіданні Уряду прийнято Розпорядження "Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальгних громад".

Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальну власність ОТГ. До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого самоврядування відповідної громади.

Планується що передача земель ОТГ буде здійснюватися за таким алгоритмом:
1. Клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування.
2. Здійснення інвентаризації.
3. Реєстрація в кадастрі.
4. Передача.

Процес розпочався 1 лютого 2018 року та триватиме до кінця року.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua, на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ.

Працює гаряча лінія з питань передачі земель з державної власності у власність громад (0800-502-528).

Асоціація міст України вітає це рішення Уряду та дякує особисто Прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману за дієвий крок щодо децентралізації управління земельними ресурсами.
Директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук зауважив, що Асоціація міст України відстоювала і будемо відстоювати позицію, що ті повноваження, які можуть здійснюватися органами місцевого самоврядування, територіальними громадами, повинні бути передані на рівень територіальних громад. «Управління земельними ресурсами – це саме ті повноваження, які мають здійснюватися на місцях. По-перше, територіальні громади зацікавлені у своєму розвитку, вони найкраще знають як планувати його і для цього їм потрібна територія. І по-друге, територіальні громади зацікавлені у надходженнях до своїх бюджетів, за рахунок яких вони будуть розвивати свою інфраструктуру – дороги, площі, парки, дитячі садочки, школи. Для цього потрібен ресурс. Цей ресурс можна отримати за рахунок плати за землю. Саме тоді територіальна громада, правильно спланувавши свою територію, облікувавши всіх землекористувачів, взявши відповідну плату за землю, зможе впливати на розвиток інвестицій», - зазначив він.

Завдяки більш широким можливостям органів місцевого самоврядування у частині розпорядження земельними масивами, орієнтовні обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю, за оцінками експертів, можуть зрости на 30-40%..

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

Довідково: За даними Мінрегіону в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення державної, власності, які потенційно можуть бути передані в комунальну власність. Прийняте Урядом рішення вдосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну долю місцевих бюджетів у частині плати за землю.

  • 2018_02_01_peredacha-zemly_02
  • 2018_02_01_peredacha-zemly_03
  • 2018_02_01_peredacha-zemly_04

Друк E-mail

  • Головна
  • Новини
  • Турнір з міні-футболу, присвячений пам'яті тренера В. П. Суса