Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

100-річний ювілей відзначила жителька Баранівки Марія Дорофеївна Мазур

Гарного зимового дня, 4 лютого, жителька Баранівки Марія Дорофеївна Мазур відзначила 100-річний ювілей. До світлої оселі жінки, аби вручити подарунки та побажати усіляких гараздів, завітали внуки, правнуки, рідні. До них приєдналися міський голова Анатолій Душко та начальник відділу діловодства та організаційної роботи Олена Костецька. Керівник Баранівської громади побажав Марії Дорофеївні міцного здоров’я, миру, добробуту, уваги і поваги від людей та усієї родини.

Незважаючи на поважний вік, усі вітання ювілярка приймала особисто. Вражає те, що у свої 100 років ця чарівна жінка має ясний розум та гарну пам’ять і охоче розповідає про своє життя.

Народилася Марія Дорофеївна в селі Дмитрушки, що на Черкащині. Вона була передостанньою дитиною у селянській сім’ї. Жили дуже бідно, бо батько помер і матері самій довелося ставити на ноги дев’ятеро дітей. Голодні роки сім’я пережила, бо їли тоді  бур’ян, і міняли одяг на зерно. Марія, закінчивши 6 класів школи та робітфак, вступила до Уманського сільськогосподарського інституту, де познайомилася з своїм майбутнім чоловіком Петром Даниловичем Мазуром, уродженцем с. Піщаниця Овруцького району. Молоді люди одружилися, у 1940 році народився у них син Анатолій, але доля розвела їх. Петра Даниловича призвали до лав Радянської армії, а звідти забрали на фронт мотористом обслуговувати літаки, бо  розпочалась Друга світова війна. Марія з сином повернулася у рідне село.

Марія Дорофеївна розповідає, що під час війни вона дуже важко працювала на току, а ночами змушена була ховатися у ямах чи кущах, щоб вберегтися під час облав і не попасти на примусові роботи до Німеччини.

Після війни Петра Даниловича направили працювати у Овруч агрономом, а на початку 50 років минулого століття сім’я переїхала у Баранівку, де на голову родини чекала робота директора МТС. У 1948 році у Мазурів народилася дочка Людмила, а у 1953 – син Володимир. У Баранівці Марія Дорофеївна виховувала дітей, вела домашнє господарство.

Онука Людмила каже, що на усіх сімейних фото, не дивлячись на бідність, бабуся гарно виглядає завдяки своєму умінню перешивати речі і робити гарні зачіски.

Марія Дорофеївна має четверо онуків та п’ятеро правнуків. Вони полюбляють провідувати свою бабусю, слухати її розповіді і допомагати в усьому.  Мешкає ювілярка разом з невісткою Олею, внуком Олександром, його дружиною Лесею та двома правнуками  у будинку, який побудувала з своїм чоловіком.

Марія Дорофеївна відмовляється святкувати свої дні народження, пояснюючи це тим, що зазнала багато горя у своєму житті, похоронивши усіх своїх дітей і чоловіка. «Яке ж може бути свято, коли не вся родина збирається?» - каже жінка.

Ну і звичайно ж розпитали ми у ювілярки про секрети її довголіття. Марія Дорофеївна переконана, що потрібно бути врівноваженим, ні з ким не конфліктувати, не нервувати і тоді можна прожити довго. Таку пораду для неї дав лікар, котрий лікував колись її хворе серце. Ювілярка каже, що завдячує також і своєму чоловікові, який любив і оберігав її і за усе спільне життя ніколи не сказав їй поганого слова. Ну і слід додати те, що Марія Дорофеївна з сім’ї довгожителів. ЇЇ мама прожила 99 років, брат Яків – 90, сестра Аня – 93, а тітка – 95.

Шановна Маріє Дорофеївно! Ваша любов до своєї родини, чуйність і повага до людей, до праці, щирість, доброзичливість є зразком для наслідування. Тож ще раз прийміть щиросердні слова привітань та побажання міцного здоров’я і родинного затишку!

Лариса Пилипко, спеціаліст з інформаційної роботи Баранівської міської ради

  • mDSC_0831
  • mDSC_0834
  • mDSC_0839
  • mDSC_0842

Друк E-mail

  • Головна
  • Новини
  • Святкове дійство подарувало шквал гарних емоцій та веселощів дітям Баранівської громади