Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Колегія відділу освіти. Як працюватимемо у новому бюджетному році?

18 січня у ОНЗ «Баранівська гімназія» відбулося засідання колегії відділу освіти Баранівської міської ради, на якому прийняли ряд рішень.

Начальник управління фінансів Олена Дем’янюк ознайомила освітян з бюджетом Баранівської громади на 2018 рік в цілому і відділу освіти зокрема. За її словами, тривожним є той факт, що при розмірі освітньої субвенції 37076.1 тис. грн. ми матимемо на 1106.9 тис. грн. менше, ніж у минулому році. Тож кошти необхідно буде економити (збереження енергоресурсів, оптимізація мережі закладів тощо). Олена Юріївна повідомила, що за підсумками 2017 року як державні, так і соціальні гарантії дотримано повністю. Начальник управління фінансів у своєму виступі зазначила, що нормальною практикою впродовж останніх років є невиплата у січні авансу, а тому хвилюватися не потрібно. У кінці січня усі структурні підрозділи отримають заробітну плату.
Старший економіст централізованої бухгалтерії відділу освіти Світлана Зуєва ознайомила керівників із конкретними складовими бюджету закладів освіти громади на 2018 рік.

У роботі колегії відділу освіти участь взяв міський голова Анатолій Душко. Говорячи про проблеми освітянської галузі, він наголосив: «Потрібно радитися про подальші дії і разом шукати вихід із ситуацій». Керівник громади вважає, що нині створення потужної економіки у громаді – основне, бо якщо наповнюватиметься бюджет, то і заклади освіти, медицини, культури будуть у кращих умовах. Міський голова подякував освітянам за працю і попросив у роботі звертати чи не найбільшу увагу саме на виховання дітей.

Про підсумки роботи за минулий рік доповів начальник відділу освіти Ростислав Николишин. Із повним текстом його звіту можна ознайомитися на офіційному сайті відділу освіти Баранівської міської ради.

Методист відділу освіти Світлана Побережник презентувала затверджену рішенням № 780 16 сесії міської ради від 22.12.2017р. Програму впровадження основ сталого розвитку в закладах освіти Баранівської міської ОТГ на 2018-22 роки та відповіла на уточнюючі запитання, які виникли у присутніх.

Враховуючи досвід сусідніх громад та стан фінансування галузі, присутні обговорили можливість переходу харчування учнів 1-4 класів на платну основу. До прикладу, у Дубрівській громаді та у м. Новоград-Волинський за обіди дітей платять їхні батьки. Наразі харчування однієї дитини у школах Баранівської громади обходиться у 8 грн. за день. Колегія відділу освіти, зваживши всі за і проти, вирішила рекомендувати сесії Баранівської міської ради прийняти рішення щодо харчування школярів молодшої ланки за рахунок батьківських коштів. Виняток складатимуть пільгові категорії (діти з малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти учасників бойових дій тощо). 

Начальник відділу освіти Ростислав Николишин рекомендував директорам освітніх закладів особливу увагу звернути на якість та організацію харчування дітей і зробити усе можливе для того, щоб учні і вихованці мали смачну і корисну їжу.

Нещодавно у Львівській області було проведено дослідження, яке показало, що в організм дітей надходить мала кількість кальцію і це сприяє розвитку хвороб. У якості експерименту львів’яни встановили у школах молокомати. Члени колегії вирішили, що це питання потрібно вивчити і при можливості встановити автомати для продажу свіжого молока у школах Баранівки, бо у селах це питання не настільки актуальне.

На колегії піднімали питання оптимізації освітніх закладів, бо, зважаючи на фінансування, цього процесу уникнути неможливо. Начальник відділу освіти Ростислав Николишин озвучив критерії, за якими визначатимуться заклади, що підпадатимуть під реформування: народжуваність, вартість здобуття освіти однієї дитини, територіальна віддаленість, якість навчання і потужність закладів (технічний стан будівель, їхня місткість і т. п.). Буде складено план оптимізації на 5 років і його винесуть на розгляд сесії міської ради.

Заклади освіти громади активно включилися у роботу з енергозбереження. За допомогою автоматизованої системи енергомоніторингу АСЕМ ведеться облік показників з використання ресурсів. Обраховано, що якщо замінити усі лампочки в освітніх закладах на світлодіодні, то за рік матимемо економію – 260 тис. грн. Начальник відділу освіти Ростислав Николишин зазначив, що це значна сума і найближчим часом буде проводитися заміна лампочок. 

Окрім цього, обговорено підготовку до впровадження концепції Нової української школи з 1 вересня 2018 року, створення первинних профспілкових організацій, укладання нових колективних договорів.

Надзвичайно багато викликів. Зрозуміло, що потрібно не лише наполегливо працювати, а й шукати шляхи економії, ефективного управління та удосконалення освітніх послуг.

Лариса Пилипко, спеціаліст з інформаційної роботи

  • mDSC_1339
  • mDSC_1341
  • mDSC_1343
  • mDSC_1345
  • mDSC_1346
  • mDSC_1348
  • mDSC_1351

 
Друк E-mail

  • Головна
  • Новини
  • Святкове дійство подарувало шквал гарних емоцій та веселощів дітям Баранівської громади