Енергоефективність багатоквартирних будинків – вимога дня

Розпочатий курс на підвищення енергоефективності нашої  громади передбачає не лише проведення відповідних заходів у закладах бюджетної сфери, але й охоплює інші сектори та галузі. Особливу увагу керівництвом міської ради звертає на зростаючі проблеми багатоквартирного житлового фонду, який після приватизації залишився поза увагою з боку держави. 

Саме тому 22 грудня в залі засідань міської ради відбувся семінар для представників багатоквартирних будинків “Основи енергоефективності: просто про складне”, який проведено спільно з проектом «Енергоефективність у житловому секторі» (IFC, Група Світового банку), представники якого, нагадаємо, вже відвідували нашу громаду у минулому місяці.

На початку семінару енергоменеджер громади Юрій Савич розповів присутнім про заходи, які проводяться міською радою у напрямку підвищення енергоефективності:  впроваджується система енергетичного менеджменту, розпочато моніторинг споживання енергоресурсів закладами бюджетної сфери, розробляється План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату громади, здійснюється ряд проектів щодо зменшення енергоспоживання та ін.

Експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі» в Житомирській області Оксана Рафальська детально зупинилася на правових аспектах власності у багатоквартирних будинках, діяльності ОСББ, необхідності енергозбереження та  джерелах економії енергоресурсів, повідомила про особливості проведення заходів з термомодернізації багатоквартирного житлового фонду та про можливі джерела їх фінансування.

Координатор в регіонах вищезгаданого проекту  IFC Михайло Павличенко навів вдалі приклади з комплексного утеплення будинків, а також на прохання учасників семінару провів орієнтовний розрахунок вартості робіт з термомодернізації конкретного багатоквартирного будинку з урахуванням отримання відшкодування за рахунок державної програми «теплих кредитів» та відповідних місцевих програм.

Міський голова Анатолій Душко закликав присутніх представників будинків об’єднуватися та активно включатися у проведення заходів з енергозбереження, розповів про власний досвід з використання коштів державної програми «теплих кредитів», а також запевнив, що міською радою найближчим часом буде прийнята програма термомодернізації багатоквартирного житлового фонду.

 

Друк