Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Щеплення домашніх тварин – єдиний надійний метод боротьби зі сказом

Людина є частиною оточуючої її природи і навіть хвороби з тваринами часто у неї одні й ті ж. Наприклад, сказ — гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу чи подряпини зараженою твариною та протікає з важким ураженням нервової системи і якщо своєчасно не прийняти необхідних заходів закінчується, як правило, смертельним результатом.

Будь-яка теплокровна тварина може захворіти на сказ і заразити людину, навіть їжачок чи нешкідливий хом'ячок. Сказ не можна назвати поширеним захворюванням. Воно виникає спонтанно в будь-якій точці землі і як розгоріле вогнище починає перетворюватися на пожежу. Буває, що це пояснюється зростанням популяції якої-небудь тварини - носія сказу.

Не оминає це лихо і Баранівську громаду. Так, у 2017 році на території ОТГ зафіксовано 4 спалахи цієї хвориби (6 лютого лисиця у с. Стара Гута, 10 лютого лисиця у с. Жари, 24 жовтня собака у с. Суємці та 10 листопада кіт у с. Смолдирів).

Баранівська районна державна лікарня ветеринарної медицини постійно проводить заходи щодо профілактики та ліквідації спалахів сказу. У населених пунктах Баранівського району лікарі ветеринарної медицини здійснюють планові щеплення домашніх тварин: так звані виводки великої рогатої худоби, коней. Ветеринари часто ходять з будинку в будинок у місті, селищах і селах району з метою проведення профілактичної вакцинації домашніх собак та котів. 15 листопада, у день написання цієї статті, ветлікарі вирушили у смт. Полянка. Про проведення цих заходів людей повідомляють завчасно.

На жаль, велика частка господарів відмовляється від вакцинації. Люди, напевно, не розуміють, що цим наражають на смертельну небезпеку себе, своїх дітей, знайомих. Ситуація ускладнюється і тим, що у нас є таке явище, як бездомні тварини, вірогідність контакту яких з хворими дикими тваринами дуже висока. Громадяни повинні відповідально ставитися до домашніх тварин, не викидати їх на вулицю, бо цим вони поповнюють ряди вуличних тварин і як наслідок – мають багато проблем.

Нині вакцина для тварин закуповується за кошти держави й органів місцевого самоврядування. Власники домашніх тварин мають сплатити лише 5 грн. за надання послуги згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 18 від 26.01.2016 р., зареєстрованого Міністерством юстиції України 16.02.2016 р. Пам’ятайте: ця мізерна сума може вберегти людей та їх домашніх тварин від страшної хвороби, яка закінчується летально.

Якщо ж виникла ситуація, коли вкусила чи подряпала домашня (навіть добре знайома вам) тварина, або якщо поразка походить від дикого звіра, не випробовуйте долю, відразу зверніться за медичною допомогою і пройдіть обстеження, а при потребі й курс антирабічних щеплень - тільки тоді є шанс зберегти життя, бо прогноз для людини у цьому випадку завжди залишається несприятливим.

Провідний лікар ветеринарної медицини відділу лікування та профілактики захворювань тварин і птиці Іван Свінціцький розповів, що у 2017 році на території Баранівського району вже щеплено проти сказу 5877 собак, 412 котів, 6196 голів ВРХ у тому числі у сільгосппідприємствах – 2314 і у населення – 3882.

Головний лікар державної лікарні ветеринарної медицини Петро Линок під час розмови про цю проблему наголосив, що згідно Закону України «Про ветеринарну медицину» власники домашніх тварин зобов’язані у визначені терміни доставляти їх в установи державної ветеринарної медицини для клінічного огляду та профілактичного щеплення проти сказу.

Окрім цього, жителі Баранівської громади мають дотримуватися Правил утримання собак та котів, затверджених рішенням виконавчого комітету Баранівської міської ради №28 від 24.02.2016, а у випадку виявлення тварин з підозрілою поведінкою (відсутність боязливості, підвищена збудливість, безпричинна агресія, неспровоковане нападання на людей та тварин, слинотеча та ін.) негайно повідомляти працівників державної служби ветеринарної медицини.

Сказ – хвороба невиліковна! Уважність та обережність у поводженні з тваринами, особливо дикими і бездомними, повинні бути правилами для людини.

Лариса Пилипко, спеціаліст з інформаційних питань Баранівської міської ради

 


Друк E-mail