Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Гендерна рівність у прийнятті рішень

Відомо, що різноманітні міжнародні організації намагаються допомогти Україні стати на шлях розвитку, шляхом розробки проектів та виділення під них коштів для їх реалізації. Кожен розуміє, щоб досягти сталого розвитку потрібно розвивати територію в різних напрямках. Багато хто дивується, чому європейці надають можливість на конкурсних умовах отримати кошти для реалізації проекту не на покращення інфраструктури, а для навчання людей. Я спробую пояснити.

Дуже важливо змінювати підхід до виконання справ. Ми вкладаємо кошти в будівлі та дороги, які через деякий час знову потребують відновлення та вкладення коштів. У цей час не розвивається економіка, не створюються робочі місця, не має надходження до бюджету і розвиток території в кращому випадку стоїть на місці. Звідси випливає, що ми, громадяни, маємо навчитися підприємливості та самоорганізації, вміти використовувати природні ресурси, територіальні особливості для власного розвитку та розвитку території в цілому. Таким людським навичкам може сприяти лише розвиток демократії та її розуміння самими громадянами. Саме тому я, заступник міського голови Оксана Загорська, разом з спеціалістом з інвестиційних питань Наталією Свінціцькою написали проект «Гендерна рівність у прийнятті рішень», який подали на конкурсний відбір до Ради Європи.  Дуже приємно, що даний проект пройшов конкурсний відбір. Вважаю, що можливість розуміти демократичні засади мені допомогли навчальний семінар у м. Вінниця, який проводився Конгресом регіональних та малих влад Ради Європи та поїздка в м. Страсбург на Міжнародний форум демократії.

Проект має на меті створення постійно діючого органу Громадської Ради, в склад якого ввійде рівна кількість чоловіків та жінок, які представлятимуть інтереси різних прошарків суспільства. Діяльність такого органу  покращить інформованість населення, щодо діяльності органів місцевого самоврядування, та буде стимулювати до участі у демократичному врядуванні. Залучення громадян до процесу прийняття рішень, збільшення прозорості та відкритості місцевої влади. Заходи проекту збільшать можливість участі зацікавлених сторін у процесі обговорення і формування стратегічних планів. З таким підходом громадськість може бути впевнена в тому, що рішення не приймаються упереджено, за зачиненими дверима або недобросовісно.

Мною поставлена ціль, щоб проект допоміг розвитку демократичних засад не лише на території міста Баранівка, як адміністративного центру, але й на території сіл та селища, що приєднані до нього під час впровадження реформи децентралізації. В результаті реалізації проекту ми отримаємо постійно діючий демократичний, гендерний орган – Громадську раду. Основними завдання ради буде: представлення інтересів усіх верств населення; допомога у вирішенні соціально-економічних питань громади; розвиток демократії у найвіддаленіших куточках громади; підвищення ініціатив громади та допомога в їх реалізації. Під час реалізації проекту заплановані ряд заходів. Перш за все це проведення семінарів-тренінгів, які мають за головну мету відібрати найактивніших громадян та навчити їх демократичним засадам. Це допоможе розширити поняття демократії та можливості її застосування серед населення громади, що змінить свідомість людей, їх розуміння та відношення до влади та відповідальність перед громадою. Хто слідкує за анонсами на сайті міської ради, то вже знає що 18-19 вересня у концертній залі міського Будинку культури ім А Пашкевича відбулося 5 семінарів-тренінгів «Сталий розвиток громади», «Бюджетування за участю громадян», «Розвиток місцевої демократії», «Інструменти електронної демократії та електронного врядування», «Розвиток демократії та активна громадська діяльність у суспільному житті» із залученням експертів Дмитра Василенка, Андрія Іваницького, Юлії Кабанової, Анастасії Данілкової та Ірини Гайдайчик. В даних семінарах взяли участь 45 представників громади.

За результатами проведених семінарів створено добровільну ініціативну групу, яка вже розпочала свою діяльність. Активні жителі громади проводять рекламну кампанію щодо майбутнього обрання членів Громадської ради. Підготовлено текст оголошення в місцеві газети, на офіційний сайт міської ради, на сторінку у Фейсбук, розробляються постери на білборди та сіті-лайти. Усе робиться для того, щоб кожен громадянин, який відчуває, що може бути корисним у Громадській раді, міг подати свою кандидатуру, адже наступним дуже важливим заходом проекту є установчі збори ініціативної групи для обрання членів Громадської ради. Детальний порядок обрання описаний у розробленому мною Положенні про Громадську раду. З ним можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради.

В рамках проекту запланована поїздка 10 обраних членів Громадської ради до польського міста Луків на три дні для обміну досвідом.
Згідно проекту необхідно провести опитування мешканців щодо рівня демократії у громаді на початку створення Громадської ради і під час її діяльності. Для цього буде закуплено ноутбук та планшети, які використовуватиме Громадська рада під час своєї діяльності.

За допомогою коштів Ради Європи міська рада надрукує інформаційний довідник про Баранівську міську раду, як орган місцевого самоврядування Баранівської міської ОТГ. Цей довідник буде у кожній бібліотеці громади, у старостатах та й у родинах мешканців громади.

22 вересня з робочим візитом до Баранівської міської ради завітали експерти Ради Європи Паоло Круньола та Григорій Борщ. Вони зустрілися з міським головою. Анатолій Олександрович за чашкою чаю розповів гостям про становлення Баранівської громади, її розвиток та плани на майбутнє. Мова йшла про угоди із закордонними містами-партнерами, про нову символіку, про участь у різних проектах, грантових програмах, про можливість впливу на законотворчі процеси в державі тощо. На завершення розмови Паоло Круньола зазначив, що приємно бачити мера, який з гордістю говорить про свою громаду, чітко знає, що потрібно робити, переконаний у правильності своїх підходів і тримає руку на пульсі.

Експерти Ради Європи зустрілися з ініціативною групою. Кожен із присутніх висловив свої думки щодо створення та подальшої діяльності Громадської ради. Паоло та Григорій відповіли на запитання, розповіли про діяльність Громадських рад в інших містах України та за кордоном.    
Гості громади надали консультації для спеціалістів міської ради щодо втілення у життя проекту «Гендерна рівність у прийнятті рішень», організації роботи майбутньої Громадської ради та складання звіту про виконану роботу.

У результаті реалізації проекту представництва різних осередків громади навчаться не лише об’єднуватися заради досягнення цілей та захисту своїх інтересів, а й вирішувати проблемні питання разом із місцевою владою.

Приємно вражена активністю громадян, які взяли участь у роботі семінарів-тренінгів та готові стати членами Громадської ради. Впевнена, що місцева влада зуміє виправдати їхні надії та сподівання. Об’єднавши зусилля жителів з місцевою владою ми зробимо ще один крок в успішне майбутнє нашої громади. 

Оксана Загорська, заступник міського голови

 • 1COE-Logo-and-Congress
 • 21558822_452171698509875_4369659961094317892_n
 • 21617724_452172238509821_3002217201756545278_n
 • mDSC_0090a1
 • mDSC_0092
 • mDSC_0103
 • mDSC_0115
 • mDSC_0117
 • mDSC_0118
 • mDSC_0119
 • mDSC_0123
 • mDSC_0124
 • mDSC_0125
 • mDSC_0127
 • mDSC_0128

 

Друк E-mail

 • Головна
 • Новини
 • Про відповідальність батьків за безпечну поведінку дітей під час літніх канікул