Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Патронат над дитиною: запитання та відповіді

- Що таке патронат?
Патронатом над дитиною у сімейному праві називається тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

- Хто може стати патронатним вихователем?
Громадянин України, який:
-    має позитивний досвід виховання дітей;
-    має відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;
-    не має судимості;
-    стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
-    зібрав та надав відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;
-    пройшов навчання і отримав довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей – кандидатів у патронатні вихователі (разом з  повнолітнім членом своєї сім’ї, який буде виконувати функції помічника патронатного вихователя).
Обов’язковою є письмова згода всіх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі.
У сім’ю патронатного вихователя можуть бути влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

- Які основні завдання патронатних вихователів?
-    забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
-    соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
-    створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;
-    підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

- Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?
Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.
Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року №148.
 
- Який термін перебування дитини в патронатній сім’ї?
Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин, їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати три місяці. В особливих випадках за рішенням орану опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом він не повинен бути більший за шість місяців.

30 вересня в Україні ми відзначаємо День усиновлення разом з великим християнським святом Віри, Надії, Любові та їх матері Софії – біблійним прикладом високої моральності, сімейної злагоди, любові і вірності. Кожна дитина має право на виховання в сім’ї, потребує родинного тепла та турботи.

Вітаємо з Днем усиновлення всіх, хто причетний до цього порівняно молодого свята – усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів/піклувальників та майбутніх патронатних вихователів.
Висловлюємо велику вдячність всім небайдужим до дитячої долі.

За детальною інформацією щодо організації сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених  батьківського піклування, альтернативної форми догляду за дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах звертайтеся: м. Баранівка, вул. Соборна, 12/40 або за тел. 3-11-29 (моб. 0675260277).

Управління надання соціальних послуг Баранівської міської ради

Друк E-mail