Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади
знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Якщо на практику – то в «Кращі практики»

                                                                                                                - Хто стукає у двері знань ?
                                                                                                                - Це я,одна з жінок!
                                                                                                                                            Аліса в країні чудес
                                                                 
Наприкінці  червня Офіс Ради Європи спільно із Міністерством регіонального розвитку,будівництва та житлово-комунального господарства  зібрав під знамено успішного  самоврядування кращих із кращих в частині практик з соціально-економічного розвитку територій.

Там була й  я - одна з жінок -  в якості відрядженого  новачка, жадібного до знань.

Ті люди з числа ініціаторів зібрання (за приналежністю за кастами) постали перед новачком «Великими Магістрами масонського ордену» самоврядування.

Ті з числа запрошених, хто виборов перемогу в конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування 2016» – повноправними членами ордену. А оскільки демократичні процеси в суспільстві поглиблюються, тим, хто за рейтингом зайняв «почесне» 19-те місце  - було надано можливість висловитися та презентувати на загал свою практику.

В основі конкурсу  був принцип  відбору, оцінки  та поширення нових  практик  в частині розвитку регіонів.

Свої практики представили чудові люди як з великих міст так з української провінції.

Спілкуватися з ними  на рівні людських взаємовідносин – насолода, почути їх коментарі стосовно  соціально-економічного розвитку регіонів – велика честь,ознайомитися  та взяти на озброєння нові інноваційні  ідеї – обов’язок.

«Ложу магістрів» представляли  Андрій Гук та Марина Сердюкова – менеджери Програми Ради Європи , Ігор Абрамюк – директор з питань розвитку у Асоціації об'єднаних територіальних громад,Наталя Яровенко – представник Мінрегіонбуду, Владислав Савченко – заступник керівника ВАССР по зв’язках з громадськістю та міжнародними організаціями, Вадим Прошко – експерт Програми Ради Європи.

В ході роботи семінару кращими практиками поділилися громади Чернігівської,Запорізької,Івано-Франківської,Сумської,Житомирської,Дніпровської та інших областей.

На виконання  програм  регіонального розвитку у  якості «кращих практик» в  Коростені функціонує  центр підтримки підприємництва, у Тростянці Сумської області – сучасний Тростянецький ринок, у Моршині   реконструйовано «Парк культури Моршин».

Голова Покровської сільської ради Токмацького району Наталя Антипенко  представила передовий досвід в частині роботи молокоприймальних пунктів,секретар Семенівської міської ради Віктор Короткий  - досвід з організації тимчасових робочих місць,Оксана  Трикашна розповіла про Горбівську територіальну громаду Куликівського району Чернігівської області.

Презентація практики «Відділ благоустрою – альтернатива комунальному господарству» з трибуни конференц-зали готелю «Надія» викликала шквал об’єктивної критики та безліч запитань. Думки щодо фактичної доцільності та   формальній відповідності нормативній базі розділилися. Де-факто наша практика являє собою сукупність дій направлених на  дві основні цілі:
    зменшення  податкового навантаження  на КП «Баранівка міськводоканал»;
    посилення управлінської функції органу місцевого самоврядування в частині першочергових завдань місцевої влади як такої (дороги,освітлення, поводження з ТВП)

Експертів занепокоїла практика в її де-юре частині. Пролунали запитання: «чи може двірник та вантажник бути членом виконавчого органу?», «чи існує нормативка, яка  регламентує заборону?»

Наразі ні. Адже згідно з ЗУ «Про місцеве самоврядування»  виконавчий орган – це орган наділений відповідними повноваженнями. У нашому випадку – повноважень хоч відбавляй. Існує  положення про відділ, є окремі спеціальні рахунки,є затверджена чисельність та кількісний склад. Тарифи пройшли через регуляторні фільтри. Немає лише статусу юридичної особи. І це таки добре. Адже немає і окремих  фінансових  звітів,окремих публікацій у Є-даті,окремих закупівель на  prozorro, інших громіздких і  не завжди  потрібних користувачам інформаційних блоків. Відтак – і це чудово – наявна економія фінансового ресурсу громади.

Україна та українці мають зрозуміти – пріоритет – у збереженні комунальних підприємств паралельно з  посиленням  ролі самоврядування в усіх процесах життєдіяльності громад. Якщо ціль –  масштабна,то й заходи на її виконання  ніколи не будуть  трактовані однозначно. Й конструктивна критика – цьому на доказ.

Ні для кого з представників місцевих рад, хто має в підпорядкуванні комунгоспи, що  самі проваджують   функцію зі збирання сміття не є секретом – подовження  управлінської ланки вкрай негативно впливає на якість надання послуг. 

Саме тому, з метою недопущення виникнення «королівства в королівстві»  уже більше 6-ти років поспіль відділ благоустрою функціонує в якості  позитивної практики та наповнює спеціальний фонд  бюджету Баранівської громади. На доказ фінансової доцільності – інформативна графіка…
 
Далі буде…

О.Дем’янюк, начальник управління фінансів Баранівської міської ОТГ

  • 1
  • 2
  • DSC_6350
  • DSC_6360
  • Ukraine-visualID-UK

 

Друк E-mail

  • Головна
  • Новини
  • Вітаємо з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!