Практикум із галузевої законотворчості для фахівців ОТГ

Відбувся дводенний практикум із галузевої законотворчості для фахівців об’єднаних територіальних громад. Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)». У його роботі взяв участь cпеціаліст з юридичних питань Баранівської міської ради Віталій Головня.

У першій день практикуму учасники – посадові особи органів місцевого самоврядування з ОТГ та експерти – працювали у Верховній Раді. Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Михайло Саврук ознайомив  учасників практикуму із законодавчою процедурою та правилами оформлення проектів законів. Нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування – тема доповіді представника відділу моніторингу Інституту законодавства Верховної Ради України Христини Приходько.

Детально питання діяльності ОТГ обговорювалися під час круглого столу, в якому взяли участь представники Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування,  Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції, Міністерства фінансів.

У другий день практикуму його учасники ознайомилися з досвідом прийняття локальних нормативно-правових актів на прикладі Путрівського НВК «Гімназія – загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний заклад навчальний заклад» Васильківського району Київської області. Делегація представників ОТГ оглянули фасад будівлі, спортивний майданчик зі штучним покриттям, дитячі майданчики для дошкільнят.

Під час діалогу із педагогічними працівниками закладу гості познайомились із досвідом управлінської діяльності директора, переглянули зразки електронних журналів та учнівських щоденників. Окрім того, вчителі продемонстрували методику кейс-уроків, презентувати проекти «Інтелект України» й «Розумники». Також представники ОТГ оглянули матеріально-технічне оснащення БТЕАМ-лабораторії. Гостей вразило сучасне оформлення кабінетів, наявність компʼютерного оснащення робочих місць педагогів, наявність відео спостереження та електронної реєстрації тих, хто приходить у заклад. Звичайно, естетичний вигляд стін та фасаду, розмальованих яскравими фарбами художником, також не залишив байдужих.

Захід продовжився у приміщенні Асоціації міст України. Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан розповів посадовим особам органів місцевого самоврядування з ОТГ про те, що сьогодні на засіданні Урядового комітету було схвалено проект постанови щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в обсязі 1,5 млрд. грн. Зокрема, він повідомив, що цього року кошти субвенції можуть бути використані на розроблення проектної, містобудівної та планувальної документації. «Крім того, серед умов надання субвенції з’явилася важлива новація – щодо врахування потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями під час розроблення проектної документації, а також при закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів тощо», – зазначив Олександр Слобожан.

Директор Центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход висвітлив основні положення Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та постанови Кабінету Міністрів №353 від 2017 року. Аналітик Аналітичного центру Ігор Онищук розповів про основні зміни законодавства у частині фінансового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування. Директор центру професійного розвитку та комунікацій АМУ Маргарита Юрченко розповіла про ВЕБ-інструментарій розробки законодавства на сайті АМУ.

Учасники  практикуму отримали сертифікати про проходження навчання від Верховної Ради та Асоціації міст України.

  • 20170602_095623
  • 20170602_095642
  • s1120003
  • s1120020
  • s1120050

 

Друк E-mail

  • Головна
  • Новини
  • Анатолій Душко бере участь у роботі ХІІІ Українського муніципального форуму