Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

У МБК відбулися громадські слухання на тему: «Головні пріоритети покращення житлово-комунальних послуг – оптимізація тарифів»

26 лютого 2016 року в концертному залі міського Будинку культури ім. А. Пашкевича на громадських слуханнях були присутні депутати районної та міської рад, члени виконавчого комітету, почесні громадяни міста, керівники та посадові особи підприємств, організацій та установ міста, експерти Міжнародного республіканського інституту, а також 156 жителів м. Баранівка.

Присутні заслухали та прийняли до відома звіт міського голови Душка Анатолія Олександровича про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Баранівки за 2015 рік.

По питанню щодо погодження тарифів на водопостачання та водовідведення виступив виконуючий обов’язки директора КП «Баранівка міськводоканал» Дерев’янко Ю.С. Він ознайомив жителів міста з економічним станом підприємства, розповів про матеріальні затрати, які впливають на собівартість тарифів та зауважив, що згідно законів України тарифи на житлово-комунальні послуги не можуть бути нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Експерт Міжнародного республіканського інституту Стасюк Надія Володимирівна у своєму виступі зазначила: «Вивчивши фінансовий стан та можливості підприємства на підставі одержаної фінансово-економічної інформації та зважаючи на нинішні економічні реалії і перспективи щодо зміни мінімальної заробітної плати та росту цін практично на всі складові витрат, не вважаю завищеними подані на розгляд Баранівської міської ради прогнозні розрахунки КП «Баранівка міськводоканал» тарифів на основні послуги підприємства в розмірі 11,84 грн. на водопостачання та 14,63 грн. на водовідведення, що в підсумку становить 26.47 грн. Проте, зваживши всі «за» та «проти», вважаю можливим за умови збільшення обсягів наданих послуг внаслідок розширення мережі споживачів та пошуку резервів зниження непродуктивних витрат та втрат, своєчасності відшкодування різниці в тарифах, зменшити прогнозовані тарифи до рівня фактичної собівартості одиниці реалізованих послуг 2015 року,  а саме:
•    за послуги з водопостачання в розмірі 10,20 грн.;
•    за послуги з водовідведення 14,02 грн.,
що в підсумку складатиме 24,22 грн.»

По даному питанню виступила також Куцан Людмила Леонідівна, радник міського голови. Вона розповіла про позитивні моменти підвищення тарифів при оформленні субсидії: «У зв’язку з підвищенням тарифу на водопостачання та водовідведення управлінням праці та соціального захисту населення будуть проведені перерахунки розміру діючих субсидій без звернення громадян. На суму підвищення тарифу зростуть суми субсидій. Збільшення тарифу на період дії субсидії не змінить розміру обов’язкової плати.»

Всі присутні жителі Баранівки (окрім 5 - проти та 2 - утрималось) проголосували за встановлення тарифу на водопостачання та водовідведення згідно рекомендацій експерта МРІ в розмірі 24,22 грн. за 1 м?, з яких 4,22 грн. буде дотуватися міською радою (за ініціативи міського голови Душка А. О.).

По третьому питанню порядку денного «Погодження тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів для населення» виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчого органу ради Савчук Василь Андрійович. Він зазначив, що з кожним роком збільшується кількість домоволодінь у місті, з якими заключено договір на вивезення твердих побутових відходів. На жаль, ще досі 1033 домоводінь не уклали дану угоду. Собівартість вивезення твердих побутових відходів на сьогодні становить 68,45 грн. При цьому вартість даної послуги для населення - 10 грн. з одного домоволодіння. У зв’язку із постійним зростанням затрат Баранівська міська рада просить підтримати підняття тарифу на даний вид послуг.

Після обговорення даного питання присутні проголосували за те, що з 1 липня 2016 року тариф на вивезення твердих побутових відходів від населення у Баранівці становитиме 14 грн. з одного домоволодіння.

У жителів міста виникло запитання: «Що ж робити із тими, хто відмовляється платити за вивезення сміття?» «Там, де живуть люди обов’язково є відходи. Куди їх дівають? Викидають у лісі, вздовж доріг, підставляють сусідам», - так розмірковували виступаючі. У результаті громада проголосувала за те, щоб найближчим часом були оприлюднені списки мешканців міста, що відмовляються підписувати договір на вивезення твердих побутових відходів.

На громадських слуханнях було прийнято рішення включити земельні ділянки, які перебувають в комунальній власності територіальної громади м. Баранівка, до переліку вільних від забудови земельних ділянок, призначених для продажу на земельному аукціоні, або продажу права їх оренди в 2016 році.

Цього ж дня мешканці міста обговорили потребу в розширенні меж міського кладовища та погодили шляхом голосування перенесення огорожі на 20 м.

У зв’язку із катастрофічною ситуацією, яка сталася на річці Случ унаслідок викиду шкідливих речовин Понінківською картонно-паперовою фабрикою та ПАТ «Миропільська паперова фабрика» жителі міста прийняли рішення звернутися з листом до Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України та народного депутата України по 65 виборчому округу Литвина В.М. з проханням вжити невідкладні дієві заходи щодо недопущення незворотніх процесів, які негативно вплинуть на екологію.

Присутні на громадських слуханнях мешканці Баранівки мали змогу звернутися до керівництва міста із запитаннями. Ось їх перелік:
-    Чи можливо встановити диференційовані (від кількості осіб, що проживають) тарифи на вивезення сміття?
-    Що робити із бездомними собаками?
-    Коли світитимуть ліхтарі по вул. Древлянській?
-    Чи впорядкують сміттєзвалище?
-    Що потрібно для того, щоб провести комунікації до будинку? Скільки це коштуватиме?
-    Коли відремонтують туалет біля дитячого майданчика?
-    Скільки користувачів водопостачання та водовідведення у «Царському»?
-    Чи буде біля базару пішохідний перехід та лежачий поліцейський?
-    Коли буде зроблено дорогу по вул. Покровській?
-    Коли Баранівка буде приймати обласне телебачення? (відповідь буде надана після вивчення даного питання)
-    Чи можливо відновити дошку оголошень біля пошти?
-    Чи возитиме так званий «автомобіль милосердя» інвалідів у лікарню?
-    Коли зріжуть березу по вул. Луговій?
-    Коли буде дитяче кафе у Баранівці?
На свої запитання жителі Баранівки отримали детальні відповіді від посадових осіб міської ради.

Перш ніж оголосити громадські слухання закритими, Анатолій Олександрович Душко подякував усім за активну участь у заході.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/__news2016/996/

Друк E-mail