Біоенергетичні селища – стратегічні екологічні проекти держави

Опубліковано у Архів новин

18 лютого 2016 р. у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (м. Київ) відбувся семінар-тренінг на тему «Біоенергетичне селище - шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення».

На семінарі було представлено Концепцію Біоенергетичне селище Німеччини та аналіз її адаптації до умов України. Також було розроблено конкретний сценарій створення біоенергетичного селища для сільських районів України.

Біоенергетичне селище – це децентралізована біоенергетична енергосистема, яка відіграє важливу роль у секторі теплопостачання невеликих населених пунктів. Таке село покриває як мінімум 50% енергопостачання та теплопостачання за рахунок енергії з біомаси (солома, тирса, щепа, гній, силос і т.д.), виробленої безпосередньо у регіоні.

Селище Юнде у Нижній Саксонії – перший та яскравий приклад німецької Концепції Біоенергетичне селище.

Україна теж має приклад в даній сфері - село Северинівка Жмеринського району Вінницької області.

Місто Баранівка ще не має таких досягнень, але деякі кроки вже зроблено в даному напрямку: розпочато будівництво малої ГЕС на річці Случ та оснащено котельню, яка опалює адмінбудівлю міської ради та міський Будинок культури ім. А. Пашкевича котлом, що працює на альтернативному виді палива (деревні пелети).

Участь у семінарі взяла делегація від Баранівської міської ради. Відтепер ми знаємо як правильно втілюється у життя Концепція Біоенергетичного селища, яка дає великі переваги:
-    заміщує існуючі обмеженя викопних джерел енергії;
-    знижує вплив на навколишнє середовище (скорочує викиди СО2);
-    дозволяє вийти з системи оплати загальноприйнятого енергопостачання;
-    слугує розвитку сільської місцевості;
-    створює економічну вигоду для громади (корпоративні прибутки, робочі місця, податкові надходження).

Начальник Управління заміщення традиційних видів палива Шафаренко Юрій Анатолійович повідомив, що з боку держави вже розроблені законопроекти які сприятимуть розвитку даної Концепції.

 

Друк