Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

За круглим столом обговорили тарифи на водопостачання та водовідведення у місті

У вівторок, 16 лютого 2016 р., у міській раді відбулося засідання, на порядок денний якого було винесено питання  обговорення тарифів на водопостачання та водовідведення у Баранівці.

Виконуючий обов’язки директора КП «Баранівка міськводоканал» Дерев’янко Ю. С. розпочав роботу засідання. Юрій Сергійович розповів 45 присутнім про реальний економічний стан комунального підприємства на сьогодні, навівши цифри та розрахунки. Він повідомив, що за їхніми підрахунками на 2016 рік собівартість водопостачання становить 11.82 грн. за 1 м? , а водовідведення – 14.58 грн. за 1 м? при наявних обсягах наданих послуг та затратах на них.

До присутніх звернулася експерт з аудиту Міжнародного республіканського інституту Стасюк Н.В. Вона зазначила, що діючі тарифи на водопостачання та водовідведення прийняті у 2009 році застарілі (водопостачання – 6.02 грн. за 1 м?, водовідведення – 7.18 грн. за 1 м?) та потребують перегляду. Через невідповідність тарифів собівартості КП «Баранівка міськводоканал» постійно потерпає від збитків. Надія Володимирівна наголосила, що в складову тарифоутворення повинна закладатися рентабельність.

Усі, хто того дня завітав до міськради, мали змогу висловити свою думку по питанню, що обговорювалося.

Директор філії «Баранівський райавтодор» Супрунець В. С. вважає, що потрібно підключати якомога більше користувачів та виявляти і наказувати тих, хто несанкціоновано підключився до мережі і не сплачує за послуги, користуючись водовідведенням.

Член виконкому Ділодуб М. В. запропонував диференційований підхід до встановлення тарифів. Головний бухгалтер міськради Дем’янюк О. Ю. підтримала Михайла Васильовича та запропонувала встановити тарифи для населення на рівні собівартості, а для решти споживачів розробити градацію з урахуванням інвестиційної складової.

Радник міського голови Куцан Л.Л. зазначила, що субсидія для відшкодування оплати житлово-комунальних послуг призначається виходячи із вартості соціальних нормативів користування відповідними житлово-комунальними послугами:
- постачання холодної води - 4  м? на одну особу;
- водовідведення- 4  м? на одну особу.
В зв’язку з підвищенням тарифу на воду управлінням праці та соціального захисту населення будуть проведені перерахунки розміру діючих субсидій без звернення громадян. На суму підвищення тарифу зростуть розміри субсидій. Збільшення тарифу на період дії субсидії не змінить розміру обов’язкової плати. Отже, отримувачі субсидії, якими є більшість жителів Бараніки, не відчують на собі збільшення тарифів на водопостачання та водовідведення.

Заступник міського голови – керуючий справами виконкому Загорська О.С. пояснила, що відповідно до «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру тарифів, зміну цін/тарифів з обгрунтуванням її необхідності та прорахування відповідної позиції територіальних громад» інформація про зміну тарифу на водопостачання та водовідведення доводиться до відома споживачів шляхом розміщення на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та у друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження. Оксана Сергіївна запропонувала оприлюднити всі обрахунки КП «Баранівка міськводоканал» по тарифах на  водопостачання та водовідведення, а після закінчення проведення аудиту незалежним експертом опублікувати також висновки та розрахунки Стасюк Н.В.

Усі ці заходи проводяться для того, щоб на громадських слуханнях, які відбудуться 26 лютого о 15:00 в міському Будинку культури, громадяни міста максимально володіли інформацією про економічний стан підприємства та обгрунтованість обрахунків тарифів на водопостачання та водовідведення.