Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Свято Водохреща у Баранівці

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня.

У 30-річному віці Ісус Христос прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордан. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

У цей день в усіх містах і селах святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг.

19 січня у Баранівці біля міського пляжу зібралися жителі міста. Благочинний Баранівського округу отець Роман освятив воду у річці Случ. Існує звичай, за яким у цей день купаються в ополонці. Бажаючих зануритися у крижану воду, яка за повір’ями має цілющу силу, було чимало. Одним із перших у воду зайшов отець Роман.

Баранівська міська рада прийняла активну участь в організації свята. На березі річки було встановлено столи, баки для сміття, розведено багаття, біля якого бажаючі мали змогу зігрітися. Працювала польова кухня. Працівники міської ради частували усіх кашею та чаєм. Музичний супровід організував колектив Будинку культури ім. А. Пашкевича. Машина швидкої допомоги чергувала на березі річки Случ, а рятувальники встановили намет для переодягання та дбали про безпеку людей.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/_news2015/943/

Друк E-mail