Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Якими будуть тарифи на водопостачання та водовідведення у 2016 році?

Ми постійно інформуємо мешканців Баранівки про діяльність КП «Баранівка міськводоканал».

Протягом останніх років за ініціативи та підтримки керівництва міста на підприємстві було запроваджено додаткові види діяльності: надання готельних, ринкових, автотранспортних та інших послуг, продаж будівельного піску тощо. Крім того, з міського бюджету надавалися кошти на поповнення статутного фонду, на відшкодування різниці тарифів, на фінансову підтримку міськводоканалу. Разом з тим комунальники постійно проводили роботи, які допомагали зменшувати собівартість послуг з водопостачання та водовідведення. Незважаючи на усі заходи, підприємство має складний фінансовий стан, адже збільшуються ціни на енергоносії, та й існуюча кредиторська заборгованість не дає можливості вийти з боргової прірви.

Згідно законів України з 1 січня 2016 року тарифи на житлово-комунальні послуги не можуть бути нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, а міська рада, втративши надходження бюджету розвитку, не зможе надавати підприємству фінансову підтримку в тих же обсягах, що й раніше. З огляду на вищезазначене виникає необхідність у піднятті тарифів на водопостачання та водовідведення у Баранівці.

На зустрічі в Києві керівництво міської ради домовилося з Міжнародним республіканським інститутом про те, що МРІ профінансує заходи з експертизи собівартості тарифів на водопостачання та водовідведення та економічного стану КП «Баранівка міськводоканал».

Результати роботи незалежного ліцензованого аудитора будуть винесені на загальноміські громадські слухання за участю експертів Міжнародного республіканського інституту, керівництва Баранівської міської ради та району, управління праці та соціального захисту населення РДА, керівників та відповідальних працівників КП «Баранівка міськводоканал», представників депутатського корпусу, будинкових комітетів, жителів міста.

Лише після цього буде прийнято рішення про встановлення нових тарифів на водопостачання та водовідведення у Баранівці в розмірі не нижче економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання).
 


Друк E-mail