Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади

ЙДУТЬ ТЕХНІЧНІ РОБОТИ
САЙТ ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ НЕДОСТУПНИМ

знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

знаходиться за адресою http://otg.mrada-baranivka.gov.ua

Чиста вода — запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей.

Держсанепідслужбою проведено планове санітарне обстеження громадських колодязів Баранівки

, що знаходяться в подвір’ях двоповерхових багатоквартирних будинків по вул. Звягельській 26, вул. Звягельській 34, вул. Шевченка 22 та відібрано проби води.

Результати дослідження неприємно вразили, адже виявлена невідповідність  Державним санітарним нормам та правилам "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" № 2.2.4-171-10 від 12.05.2010 року.  

За мікробіологічними  показниками виявлені загальні коліформи, тобто бактерії групи кишкових паличок. які за певних умов можуть стати причиною кишкового розладу. Їхня присутність не допускається та небезпечна в епідемічному відношенні. За санітарно-хімічними показниками вміст нітратів, тобто солей азотної кислоти, перевищує норму майже у 4 рази, що може викликати хронічну або гостру інтоксикацію.

Вода забруднюється через внесення в грунт мінеральних та органічних добрив. Серед причин погіршення якості питної колодязьної води потрібно визнати низький рівень культури утримання та будівництва криниць, недоліки в архітектурному плануванні населених пунктів та стан господарських об’єктів ( приміщень для утримання худоби та птахів, гноєсховищ, компостних ям, надвірних убиралень, вигрібних ям тощо). Часто джерела забруднення знаходяться дуже близько до джерела водопостачання. Господарсько-побутові стоки потрапляють до ґрунтових вод, внаслідок чого вода в криницях не відповідає нормам за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками.

Держсанепідслужба радить не використовувати воду із даних громадських колодязів для пиття та приготування їжі. Потрібно провести очистку та дезінфекцію криниць, обладнати їх згідно санітарних правил та отримати повторні результати лабораторних досліджень.

Щоб забезпечити себе питною водою гарантованої якості та уберегтися від хвороб, пов’язаних із вживанням недоброякісної води, необхідно дотримуватись норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні криниць, що визначені Державними санітарними нормами та правилами "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" № 2.2.4-171-10.

У Баранівці діє мережа водопостачання. Вода, що надходить із неї у квартири та будинки жителів міста - гарної якості. Звертайтеся до комунального підприємства «Баранівка міськводоканал» (пров. Кооперативний 2а, тел.3-10-19) та підключайтеся до міської мережі водопостачання.

 

 

Друк E-mail