Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Проблеми фінансування закладів дошкільної та позашкільної освіти, культури вирішуються у міській раді

У 2015 році згідно Бюджетного кодексу заклади дошкільної та позашкільної освіти, культури фінансуються за рахунок субвенції, що надається з районного бюджету міським, селищним та сільським бюджетам в обсязі не меншому, ніж касові видатки на дані цілі у 2014 році.  У зв’язку із зростанням цін на енергоносії, продукти харчування та інші товари й послуги наданої субвенції на дошкільну та позашкільну освіту катастрофічно не вистачає.

Міська рада зверталася до районної ради з проханням вжити невідкладні заходи щодо забезпечення належного фінансування ДНЗ «Сонечко» та Будинку дитячої творчості у 2015 році. Результат поки що відсутній.

12 серпня у залі засідань Баранівської міської ради пройшла нарада з питань фінансування закладів дошкільної та позашкільної освіти, культури.

Склалося так, що на 1 серпня 2015 року заборгованість за продукти харчування по дошкільному навчальному закладу «Сонечко» складає 87,3 тис. грн. Приватний підприємець звернувся до міського голови Душка А.О. із заявою у якій просить погасити борг тому що постачання буде припинено шляхом розірвання договору.

До кінця року недостатність фінансування ДНЗ «Сонечко» становить 467917 грн., Будинку дитячої творчості – 200000 грн. Всього: 667917 грн.

Але ж дітей потрібно годувати, проводити навчально – виховний процес. Ми стали заручниками цієї ситуації і на місцевому рівні маємо вирішувати такі проблеми. Потрібно забезпечити безперебійну роботу даних закладів. Тому було підписано розпорядження про те, що кошти у розмірі 150000грн., які мали бути спрямовані на пам’ятник Т.Г.Шевченку, будуть розподілені на фінансування ДНЗ «Сонечко» та Будинку дитячої творчості.

Міська рада й надалі при наявності перевиконання бюджету буде виділяти кошти на фінансування даних закладів тому що це - життєва необхідність. Усі ми повинні розуміти, що за таких умов ремонтувати дороги, займатися освітленням у нас не буде ресурсу.

Голова бюджетної комісії Ніколайчук Василь Валентинович сказав, що на його думку це правильне рішення тому що заклади дошкільної та позашкільної освіти, культури повинні фінансуватися і висловив надію, що на допомогу прийде районний бюджет.

Завідуюча ДНЗ «Сонечко» Власюк Альона Дмитрівна та директор міського Будинку творчості Туровська Світлана Миколаївна подякували за кошти, що будуть направлені в освітню галузь, адже завдяки підтримці Баранівської міської ради заклади працюватимуть й надалі.

Повідомляємо про те, що прийнято рішення направити листи Прем’єр – міністру України Яценюку А.П., Голові Верховної Ради України Гройсману В.Б., народному депутату України Литвину В.М., президенту Асоціації міст України Вілкулу Ю.Г., голові Всеукраїнської асоціації сілосоких та селищних рад Фурсенку М.І. Суть звернення полягає у тому, що ми просимо ініціювати збільшення базової дотації на дошкільну та позашкільну освіту, галузь культури через внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік». Документ підписали міський, селищні та сільські голови.

Друк E-mail