Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Орендаря гідроспоруди-дамби в м.Баранівка зобов’язано негайно вжити заходи щодо підвищення рівня води в р.Случ

08 липня за ініціативи голови Баранівської районної державної адміністрації М.Р.Вельчинського відбулася нарада з питань реалізації в м.Баранівка інвестиційного проекту з будівництва малої ГЕС на р.Случ та дотримання нинішнім користувачем гідроспоруди-дамби (ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн») своїх договірних зобов’язань у частині належного використання й збереження орендованого майна.

У ході наради міський голова Анатолій Душко надав присутнім усю інформацію з даного питання в хронологічному порядку, починаючи з 2012 року, тобто з часу прийняття рішення сесії міської ради про надання згоди на передачу в оренду ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» гідроспоруди-дамби для подальшої її реконструкції та відновлення малої руслової ГЕС на р.Случ. При цьому очільник міста звернув увагу на численні бюрократичні перешкоди, які змушене було долати ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» під час оформлення документів на земельну ділянку під гідроспорудою-дамбою (у межах м.Баранівка) та на земельну ділянку під будівництво МГЕС (за межами населеного пункту). Так, договір оренди на першу з цих ділянок був укладений у 2013 році, а на другу – у 2014 році, тобто аж через рік шляхом численних блукань коридорами різноманітних державних установ.

Зокрема, упродовж 2013 року та січня-березня 2014 року не пройшов державну експертизу «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0823га з передачею її в оренду для ремонту існуючої гідроспоруди з подальшим відновленням малої гідроелектростанції для ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» на р.Случ в межах Баранівської міської ради (за межами населеного пункту) Баранівського району Житомирської області». І це незважаючи на те, що даний проект був погоджений відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Баранівської РДА (висновок від 20.02.2013 №11), Новоград-Волинським міжрайонним управлінням водного господарства (висновок від 20.02.2013 №76), відділом Держземагентства у Баранівському районі Житомирської області (висновок від 20.03.2013 №1318/04/01-20) та Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області (висновок від 16.05.2013 №837/В-6/1-4-1153).

Анатолій Олександрович зауважив, що укладення договору оренди земельної ділянки за межами населеного пункту (де й буде проводитися будівництво МГЕС) стало можливим після направлення міською радою відповідних клопотань у Генеральну Прокуратуру України, Державне агентство земельних ресурсів України та народним депутатам України В.М.Литвину та Ю.А.Благодиру.

Затим міський голова зазначив, що впродовж 2015 року ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» знову зіткнулося з бюрократичними перешкодами на шляху підготовки документів для реалізації інвестиційного проекту. На цей раз Державна інспекція архітектурно-будівельного контролю вже втретє відмовила підприємству в наданні дозволу на виконання будівельних робіт за проектом. При цьому кожна така відмова містить нові зауваження, відмінні від попередніх. Тому складається враження, що цей дозвіл так і не буде одержаний, оскільки щоразу товариству будуть висуватися все нові зауваження. У зв’язку з цим Баранівська міська рада направила клопотання з проханням посприяти у вирішенні питання отримання дозволу на виконання будівельних робіт за проектом «Будівництво МГЕС на р.Случ у м.Баранівка Житомирської області» товариством з обмеженою відповідальністю «Сайенс Інновейшн Продакшн» заступнику Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Негоді В.А. та народному депутату України Литвину В.М. Сподіваємося, що за їхньої підтримки ця бюрократична перешкода таки буде подолана.

Варто зазначити, що будівництво малої ГЕС проектною потужністю до 3млн. кВт/год. на рік могло б стати значною інвестицією у розвиток Баранівки, а також забезпечити приріст екологічної електроенергії, покращення потужності мереж електропередач на території міста (за рахунок імпульсу в пікові часи) та підвищення надійності електропостачання (за рахунок створення додаткового джерела). Крім того, КП «Баранівка міськводоканал» щорічно отримує від товариства 36,0тис.грн. орендної плати за користування гідроспорудою-дамбою. За словами керівництва ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн», підприємство упродовж 4-х років вклало в Баранівську МГЕС більше 1,5млн.грн. інвестиційних коштів, які пішли переважно на виготовлення проектної та землевпорядної документації, а також на ремонт гідроспоруди. Тому товариство зацікавлене в якнайшвидшій реалізації цього інвестиційного проекту.

Під час проведення наради особливо гострою стала дискусія, пов’язана з проблемою різкого зниження рівня води в річці Случ. І голова районної державної адміністрації Микола Вельчинський, і міський голова Анатолій Душко висловили глибоку стурбованість з даного приводу. При цьому обидва керівники зауважили, що першопричиною обміління річки стала небачена посуха, а опосередкований вплив могло спричинити й перекриття води на гідроспоруді-дамбі та пуск її по старому руслу. Тому в ході наради було вирішено зобов’язати ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн», як користувача гідроспоруди-дамби, забезпечити неухильне виконання пунктів договору оренди, згідно з якими орендар повинен утримувати цей об’єкт у належному стані. Зокрема, відповідно до рішення наради (офіційний текст ще доопрацьовується), підприємство повинно невідкладно залучити організацію-розробника проекту реконструкції гідроспоруди-дамби для вивчення ситуації, що склалася, та негайно вжити заходи щодо підвищення рівня води в р.Случ. Крім того, було вирішено звернутися до органів державної влади з клопотаннями щодо сприяння у якнайшвидшому отриманні підприємством дозволу на виконання будівельних робіт за проектом. У випадку, якщо ТОВ «Сайенс Інновейшн Продакшн» після одержання дозволу на виконання будівельних робіт не приступить до негайної реалізації проекту, учасники наради порекомендувати сесії Баранівської міської ради розглянути питання про розірвання з підприємством укладених договорів оренди в судовому порядку.

    

 

Друк E-mail