Баранівка попрощалася з Героєм

Опубліковано у Архів новин

Цими днями Баранівка одяглася в чорні траурні шати. Пізно ввечері 30 червня в місто привезли труну з тілом Віталія Гасюка, котрий загинув у районі Донецького аеропорту. При в’їзді в Баранівку жалобний кортеж зустрічали представники місцевої влади й духовенства, а далі вздовж усього його маршруту до будинку батьків загиблого (вулиця Першотравенська – майдан Волі – вулиця Дзержинського – вулиця Партизанська) вишикувався нескінченний «живий ланцюг». Жителі міста, стоячи навколішках і тримаючи в руках запалені лампадки чи свічки, під тривожні звуки церковного дзвону, які прорізали нічну тишу, віддавали шану своєму Герою. Сумно плакав дзвін, плакали свічки, плакали люди…

Наступного дня заплакали й небеса, проводжаючи загиблого в останню путь. У Баранівці після тривалої посухи вперше пішов рясний дощ. Кажуть, що то світла душа Віталія, відлітаючи на вічний спочинок, плакала, прощаючись з рідними й близькими, з містом, де пройшло дитинство, з мріями, яким так і не судилося збутися. У той день, 1 липня, Баранівка прощалася із загиблим героєм. У місті було оголошено День жалоби, приспущено державні прапори. На майдані Волі відбувся мітинг-прощання. Кілька тисяч людей прийшли провести в останню путь свого відважного земляка.

Гасюк Віталій Аркадійович народився 6 грудня 1983 року в м.Баранівці. Навчався у Баранівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 ім.О.Сябрук, у Баранівській школі мистецтв та у Рогачів-Волинській філії Новочорторийського аграрного технікуму. Затим служив у лавах Збройних Сил України. Останнім часом жив і працював  у м. Києві. Був мобілізований у серпні 2014 року. Служив у 90-му окремому десантно-штурмовому батальйоні  (м.Житомир) 81-ї окремої аеромобільної бригади. Віталій Гасюк тривалий час вважався зниклим безвісти. Усі сподівалися, що він живий і перебуває в полоні. Нещодавно у м.Дніпропетровську експертиза ДНК ідентифікувала тіло Віталія Гасюка, підтвердивши найгірше. Герой загинув 20 січня 2015 року, виконуючи завдання з евакуації поранених «кіборгів» на території Донецького аеропорту у складі групи під командуванням полковника Олега Кузьміних.

Поховали бійця з військовими почестями на Баранівському цвинтарі.

Схилімо голови в скорботі перед його світлою пам’яттю, помолімося за його чисту душу!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!

     

     

 

 

Друк