Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Делегація Баранівської міської ради відвідала Литву

    На  запрошення  самоуправління  Лаздійського  району  (Литовська Республіка) та з метою зміцнення партнерських стосунків між громадами делегація  Баранівської міської ради  побувала  на Литовській землі в місті Лаздіяй.

    Варто зазначити, що Лаздіяй – це місто, розміщене на південному заході Литовської Республіки, адміністративний  центр Лаздійського староства і Лаздійського району в Алітусському  повіті.

    Місто розташоване в 7 кілометрах  східніше кордону з Польщею. Перша письмова згадка про  Лаздійське поселення відноситься  до 1561 року,  у 1597 році  дане поселення одержало статус міста.

    Лаздіяй – це ще й золоті ворота до Польщі та Білорусі, адже район  знаходиться на кордоні цих держав.

    Лаздійський район -  справжня перлина Литви, що славиться своїми кришталевими озерами й звивистими  ріками, таємничими лісами й унікальними парками.

    Самоуправління  Лаздійського району  займає площу  130 937,7га. Площа  сільськогосподарських угідь – 59 164,15га, а  озера  плещуться на  10 738,51га.

    Охоронні території у Лаздійському районі займають 18,5% площі. Тут  засновані  Вейсейський і Мятяльський регіональні  парки, 4 заказники, які стали  в теперішній час об’єктами  туристичних маршрутів.

    Район славиться  великою кількістю озер.  Найбільші з них – Дуся (2 334га), Мятяліс (1 290га), Вейсейіс (765га),Сейрійіс (503га). На окраїні  району протікає  найбільша річка Литви – Нямунас.

     Однак найкращим скарбом  Лаздійського району є його люди. Нас вразила їхня гостинність та щире співпереживання за долю нашої України.

      Наша делегація мала чудову нагоду взяти участь у фестивалі «Прикордонна фієста», який проходив 5-6 червня у Лаздійському районі.

       Програма, запропонована литовськими колегами, була надзвичайно насиченою й різнобічною. Делегати мали можливість ознайомитися з історією  Лаздійського району, його традиціями, побачити сьогодення міста.

      У суботу, 5 червня, місто Лаздіяй  вибухнув  яскравими барвами  свята «Прикордонна фієста», де гості  разом з мешканцями отримали насолоду від іскрометних виступів танцювальних та пісенних колективів. Тут відбулася урочиста церемонія вручення цінних подарунків кращим представникам різних галузей міста.

     Затим розпочалися урочистості, де  на центральній сцені пройшла презентація зарубіжних делегацій. З вітальним словом  до гостей і мешканців міста Лаздіяй звернувся заступник  мера міста.

     Досить цікавим і самобутнім був виступ заступника міського голови Баранівки  Вадима Гнилориби, котрий привітав мешканців Лаздійського району, за що отримав шквал аплодисментів.

     Під час перебування в Лаздійському районі  наші земляки були вражені розмаїттям  танцювальних та пісенних колективів, спортивних команд.

Тож можна зробити висновок, що литовці вкладають значні кошти у розвиток освіти, культури, туризму, тобто в ті галузі, які в майбутньому принесуть користь державі. Також  делегацію з Баранівки  вразила увага й любов лаздійців до своїх помешкань, котрі потопали  в оригінальних ландшафтах, зелені. Це свідчить про те, що в Литві розбудовується справжнє громадянське суспільство, де кожен житель відповідально ставиться до збереження власного й суспільного майна, дотримується правил добросусідства.

   На завершення візиту відбулася ще одна зустріч  керівництва Лаздійського району  з представниками делегації з Баранівки, де сторони домовилися  про розробку спільної угоди про співпрацю між територіальними громадами. 

    

     

     

     

 

 

 

Друк E-mail