Об'єднання громад - крок до створення сильної та спроможної територіальної одиниці

Опубліковано у Архів новин

3 березня 2015 року вступив у дію  Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Його метою є створення дієвого механізму формування територіальних громад, спроможних самостійно вирішувати питання розвитку своїх територій. Документ передбачає, що держава здійснюватиме фінансову підтримку об’єднаних громад шляхом надання їм коштів на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.

Загальний обсяг фінансової підтримки, згідно із законодавчим актом, розподілятиметься між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до їхньої площі та кількості сільського населення.

 Об’єднання територіальних громад дозволить збільшити ресурсну базу місцевих бюджетів. Внесені зміни до Бюджетного та Податкового кодексів стимулюють громади до об’єднання через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом. Об’єднані громади наділяються повноваженнями, рівнозначними повноваженням міст обласного значення. При добровільному об’єднанні, в бюджетах таких громад залишатиметься 60% ПДФО при 25 % в 2014 бюджетному році.

На території Баранівського району, відповідно до перспективного плану, планується створення трьох об’єднаних громад, а саме: Дубрівська, Баранівська та Довбиська.  

Об’єднання повинно бути максимально реалістичними, доступними й демократичним.  Тому законом передбачено термін «громадські обговорення», зазначаючи, що порядок їх проведення має визначатись відповідною радою.

Такі громадські обговорення, як визначено у законі, відбулися в різних населених пунктах Баранівського району  у формі зборів громадян.  

Потрібно зазначити, що в переважній більшості громадяни розуміють, що об’єднання –це крок до створення сильної та спроможної територіальної одиниці, здатної вирішувати економічно-побутові проблеми свого населення. Більшість місцевих громад позитивно реагують на дану реформу. Однак є такі громади, що не бажають об’єднуватись, вважаючи, що вони самостійно можуть існувати.    

Нагадуємо, що основним принципом об’єднання є добровільність. Громада самостійно повинна визначитись і взяти на себе відповідальність, прийнявши рішення про створення спроможної територіальної громади, або продовжувати існувати самостійно.

Керівництво Баранівської міської ради з повагою ставиться до думки громади смт.Першотравенськ, тому ніякого нав’язування стосовно приєднання  до Баранівської громади проводити не буде. Єдине хочеться зазначити, що громада має сама не просто визначитись, а й узяти на себе відповідальність за своє майбутнє та майбутнє своїх жителів.

Друк