Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Користуєшся земельною ділянкою - оформляй договір оренди і сплачуй орендну плату!

Безперечно, однією із статей доходів міського бюджету є надходження від оренди земельних ділянок. Враховуючи той факт, що чинним законодавством на даний час не передбачена відповідальність землекористувачів за використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, у міської ради виникли певні проблеми з окремими суб’єктами господарювання, котрі користуються землею під належними їм об’єктами нерухомості, але не сплачують при цьому орендної плати. Зокрема, до таких належить ТОВ «Тріостар», яке є власником частини приміщень збанкрутілого заводу «Случ».

Приємно зазначити, що, незважаючи на супротив власників ТОВ «Тріостар», за ініціативи міської ради нещодавно було зроблено розподіл земельних ділянок під приміщеннями колишнього заводу «Случ». Так, підприємці, котрі викупили частину нерухомості збанкрутілого підприємства, наприкінці 2014 року все ж таки уклали угоди з Баранівською міською радою на оренду земельних ділянок, що знаходяться під приміщеннями, які перебувають у їхній приватній власності. Зокрема, було укладено 7 таких угод. Отже, завдяки консолідованим діям міської ради та окремих суб’єктів підприємницької діяльності (Сідорська, Олійник, Мищик, Пилипчук, ТОВ «Дарсі-Фарм», Єфакіна, Рибачук) до міського бюджету у 2015 році надійдуть додаткові кошти від оренди земельних ділянок у сумі 41595грн.

Щодо ТОВ «Тріостар» та інших недобросовісних землекористувачів, то найближчим часом в Баранівську райдержадміністрацію будуть надані матеріали на розгляд земельної комісії з метою нарахування збитків, завданих міській раді у зв’язку з використанням земельних ділянок без правовстановлюючих документів.  Наступний етап – підготовка відповідних позовних заяв до суду. Звичайно, цього всього могло б і не бути, якби дане питання було врегульовано на законодавчому рівні. Тож нині органи місцевого самоврядування змушені шукати захисту своїх інтересів, звертаючись до служителів Феміди. Сподіваємося, що в судовому порядку нам вдасться розв’язати вказану проблему, і затяті землекористувачі, котрі використовують громадські землі самоправно, не сплачуючи при цьому жодної копійки до міського бюджету, понесуть заслужене покарання.

Міськвиконком.  

Друк E-mail