Нові старі проблеми

Опубліковано у Архів новин

У п’ятницю, 30 вересня, жителі Першотравенська повідомили про те, що стався перелив через дамбу на р. Хомора навпроти заводу, а вже у суботу було зафіксовано загибель риби в р. Случ у Марківці. Проблема дійшла до Баранівки у неділю в район «прикрого берега».

Станом на 3 жовтня пляма нечистот вперлася в затор водорослів перед дерев’яною кладкою на Заріччя. Міський голова А. Душко ініціював сплав водорослів у напрямку шлюза. Цілий день тривали роботи. О 15:00 затор був ліквідований. Того дня з самого ранку від моста до кладки можна було спостерігати величезну кількість риби, яка піднялася на поверхню води поблизу берегів у пошуках порятунку. Тони риби було виловлено людьми. Її перевозили в інші водойми, не виключено, що використовували у їжу.

4 жовтня ситуація повторилася на відстані 200-300 м від шлюзу. Було прийнято рішення опустити рівень води з тим, щоб прискорити відходження «отруєної» води. Маса риби перепливла через шлюз, але це було правильне рішення, бо риба масово задихалася на поверхні води. Багато людей показали приклад порядності, але й багато хто пхав «здобич» у мішки.

Самим поганим у цій ситуації є те, що починаючи з п’ятниці усі служби проінформовані й не вжили жодних заходів. Немає лабораторних досліджень води, риби. Знову Случ і люди залишилися наодинці з своєю бідою.

Що стало причиною даної ситуації невідомо. Можливі варіанти – це спуск нечистот з відстійників паперової фабрики, підняття токсичних відходів, якими забруднено дно р. Хомора, внаслідок «інтервенції» води з різних джерел, інші причини. Очевидною є повна бездіяльність та нездатність держави реагувати на виклики, захищати флору , фауну, життя та здоров’я людей. Спадає на думку те, що мабуть ця проблема не потрібна нікому і залишається відкритим запитання: «Як будемо жити далі?»

Сотні людей були на річці, але затор з водорослів біля кладки розчищали лише Чумак В.В., Степанюк В.П., Іщук С.С., Михальчук П.О., Кайданович Є. В., Іщук Я.С., Свінціцький В.О., Лисюк М.Ю., Сліжевський Ю.П., Остапчук С.І., підполковник служби цивільного захисту Нікітчин С.А. та рятувальники Баранівського районного сектора управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області, голова УТМР в Баранівському районі Старушко В.А. та єгерська служба. Виконавчий комітет Баранівської міської ради висловлює щиру подяку цим людям за активну життєву позицію та надану допомогу.

Відео 

 


    

Друк