Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Відверто про створення та діяльність об’єднаної територіальної громади

Добровільне об’єднання громад - це новий формат і новий виклик для органів місцевого самоврядування. Держава запропонувала шляхи розвитку, шляхи, пішовши якими наші європейські сусіди – поляки, чехи, словаки, не говорячи вже про німців, австрійців - змогли досягти значних успіхів. Сьогодні добровільне об’єднання у територіальну громаду є вагомим кроком на шляху до децентралізації влади у державі.

Наразі на рівні територіальних громад бракує знань з приводу створення та функціонування ОТГ. Отож, 7 червня до Тетерівської об’єднаної територіальної громади за досвідом прибули делегації з Баранівського та Житомирського районів.

Голова Тетерівської ОТГ Валентина Ільницька розповіла присутнім про шлях, яким йшла громада до об’єднання, про перші позитивні зміни та найближчі плани на майбутнє.

На виїзному засіданні голова Житомирської РДА Сергій Микитюк у своєму виступі сказав, що вихід з району заможних громад не вигідний для районів, але це необхідно для самих громад і процес об’єднання не потрібно затягувати.

Валентина Францівна поділилася досвідом щодо порядку створення громади, ефективної діяльності медичних та освітніх закладів, функціонування соціально-культурної сфери, фінансового та кадрового забезпечення, благоустрою територій. Голова Тетерівської ОТГ відповіла на запитання присутніх, розповіла про переваги  об’єднаної громади та торкнулася проблемних питань і шляхів їх вирішення.

«Роботи багато, проблем багато, але якщо хотіти, то й зробити можна багато, особливо, коли оточують однодумці», - на закінчення засідання зазначила Валентина Ільницька.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/__news2016/1231

До відома: Тетерівська територіальна громада була утворена в серпні 2015 року внаслідок об'єднання 11 населених пунктів. Станом на 01 січня 2015 року в громаді зареєстровано 6883 особи (проживає без реєстрації ще близько 5000 осіб).
На території громади функціонують:
•    школи – 3 ( 2 - ЗОШ І-ІІІ ступенів та 1 - ЗОШ І-ІІ ступенів)
•    дошкільні навчальні заклади - 4
•    амбулаторії - 2
•    ФАПи – 4
•    ФП - 1
•    Будинки культури – 3
•    Клубні заклади – 4
•    Бібліотеки – 5

Друк E-mail