Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Страхи в минулому, або Чотири причини вигідності кредитів НЕФКО

Північна  екологічна  фінансова корпорація (НЕФКО) ? це міжнародна фінансова організація, створена  в 1990 році країнами Північної Європи.

ЇЇ діяльність повязана з фінансуванням заходів,що сприяють енергозбереженню.В портфелі корпорації, окрім заходів власного інвестиційного фонду, знаходяться більше  600 малих і середніх проектів, що виконуються приватними і державними замовниками  в різних  секторах экономики більше ніж  60 країн. Сукупний  капітал  цільових фондів,якими керує НЕФКО складає близько 400 млн евро. Баранівська міська рада  здійснила  зовнішнє запозичення шляхом залучення кредиту Північної екологічної фінансової корпорації у 2013 році.Залучені кошти - 1176,7 тис.грн., витратили на заходи з енергозбереження.Проведений за ці кошти капітальний ремонт ДНЗ «Сонечко» посилив як бюджетну, так соціальну складову  Баранівської міської ради.

Попри  жваві дискусії щодо економічної доцільності та бюджетної спроможності взяття кредиту ми раді Вас повідомити, що  практика  його погашення показує максимальну вигідність. Кредит не став тягарем для міського бюджету, адже згідно умов договору кожна сума до оплати зменшується майже вдвічі завдяки застосуванню коригуючого коефіцієнта (КК).З метою усунення валютного ризику сума піврічного внеску множиться на коефіцієнт, що дорівнює відношенню середньозваженого курсу гривні до євро,розрахованого на базі офіційного курсу НБУ.Через високий рівень інфляції   значення коефіцієнта   впродовж 2014-2016 років були такими,що давали можливість зменшувати суми до оплати вдвічі (див. діаграми 1,2).

Діаграми 1,2

Отож, причини  вигідності кредитування Північною екологічною фінансовою корпорацією:
- наявність  бюджетних резервів (залишок коштів на рахунку впродовж 2016 року не був меншим 800,0 тис. грн..;
-нівелювання непередбачуваності валютних ставок  вигідними умовами договору(існування  коригуючого коеффіцієнта);
- диверсифікація* доходів ради;
- відсутність псевдо ризиків ( відсутність страхів перед особистою відповідальністю осіб,що підписують договори та ведуть подальше обслуговування кредитних справ);

Зараз, на шляху до утворення громади, ми впевнені, що наші доходи матимуть стійку тенденцію до постійного зростання і ще більше впевнені, що ризик зворотної тенденції мінімальний.

А відтак ,зявився привід думати про кредит як про  "ф'ючерсний" розрахунок на власне майбутнє зростання.

*Диверсифікація - процес розвитку діяльності установи чи підприємства, пов'язаний із збільшенням діапазону видів та проникненням в нові сфери діяльності, освоєнням нових виробництв, розширенням асортименту товару.
*ф’ючерсний - майбутній

  З повагою, міський голова Анатолій Душко

Друк E-mail