Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

У кримінальному провадженні по забрудненню річок Хомора та Случ проведено обшуки на хмельницькому підприємстві

10 травня слідчими Слідчого управління ГУНП в Житомирській області спільно з працівниками прокуратури у рамках досудового розслідування проведено обшук на одному з підприємств у смт. Понінка Полонського району Хмельниччини для дослідження факту викидів відходів до річок, що призвело до масової загибелі живих організмів у них. Вилучено низку документів та відібрано зразки стоків фабрики.

Кримінальне провадження було розпочато 15 квітня 2016 року за ч.1 ст. 242 (Порушення правил охорони надр) Кримінального кодексу України.

За інформацією Головного управління Держсанепідслужби та Держекоінспекції у Житомирській області, джерелом забруднення могло бути підприємство у смт Понінки Полонського району Хмельницької області.

Для перевірки цього повідомлення Державною екологічною інспекцією України було доручено провести позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на фабриці спеціалістами Держекоінспекції у Хмельницькій та Житомирській областях. Проте вказаних фахівців до проведення перевірки не допустили керівники підприємства.

10 травня слідчими області було проведено санкціонований обшук в адміністративних будівлях та на території фабрики з метою дослідження документів на спеціальне водокористування та схем водопостачання, обліку та звітів про отриману, використану та скинуту воду, накладних та договорів про закупівлю товарів та технологічних карт, сертифікатів речовин, які використовуються на виробництві, наявних експертних висновків про виробничі та стічні води тощо.

Також фахівцями Державної екологічної інспекції в Житомирській області були відібрані проби (зразки) речовини, які скидаються у вигляді виробничих стоків підприємства на очисні споруди.

Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Новоград-Волинська місцева прокуратура. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі терміном до 5 років. Водночас у рамках досудового розслідування встановлюються розміри завданої екосистемі шкоди.
 
Відділ комунікації ГУНП
в Житомирській області

Матеріали офіційного сайту  ГУНП у Житомирській області

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/__news2016/1158

Друк E-mail