У Верховній Раді України пройшов практикум з розробки законодавства з питань соціального захисту

Опубліковано у Архів новин

7 - 8 квітня у Верховній Раді України відбувся дводенний навчальний захід - практикум з розробки законодавства для фахівців органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення, організований Асоціацією міст України спільно Парламентським офісом місцевого самоврядування в рамках проекту USAID ПУЛЬС.

Учасником практикуму від міста Баранівка був секретар ради Юрій Оханський.

З вступним словом до присутніх звернувся виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик. Він підкреслив, що проект "ПУЛЬС", в рамках якого проходить практикум, спрямований на лобіювання інтересів місцевого самоврядування. Цей захід – добра нагода ознайомитись з "кухнею" законотворення, встановити ділові контакти, і в результаті – впливати на якість конкретних законопроектів. Він подякував Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману за створення вперше в історії України Парламентського офісу місцевого самоврядування та зусилля по впровадженню доленосної для країни реформи.

Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко привітав учасників від імені Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана. Він підкреслив важливість тематики соціального захисту в нинішніх умовах, закликав присутніх до щирої відвертої розмови і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю Парламенту, його Апарату, Парламентського офісу з органами місцевого самоврядування, їх всеукраїнськими асоціаціями задля удосконалення законодавства, запевнивши, що всі пропозиції учасників практикуму не залишаться без уваги.

Вже традиційно працівники Головних юридичного та науково-експертного управлінь Апарату Верховної Ради України, Інституту законодавства Парламенту ознайомили учасників практикуму з базовими принципами законотворчої роботи та законодавчого процесу, правилами оформлення проектів законів та основними вимогами законодавчої техніки, особливостями експертизи законопроектів, основами нормотворчості місцевого самоврядування.

Жвава дискусія відбулась під час «круглого столу» за участю працівників секретаріатів Комітетів Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення; у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, Міністерства соціальної політики України, департаментів соціальної політики, фінансів Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України.

Учасники обговорили нагальні питання нормативно-правового забезпечення в галузі соціального захисту населення, обмінялись досвідом вирішення конкретних проблем на місцях.

Нагадаємо, в рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Парламентським офісом місцевого самоврядування проводить серію навчальних заходів - практикумів з розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків з розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикумів визначаються на конкурсній основі.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/__news2016/1082

 

Друк