Штучно створена проблема

Опубліковано у Новини

2017 рік рік розпочав нову сторінку для жителів населених пунктів, які ввійшли до складу Баранівської міської об’єднаної територіальної громади. Громадяни, яких торкнулася процедура скорочення (звільнення з роботи) у звязку з реорганізацією структурних підрозділів та установ Баранівської РДА і Баранівської районної ради, хвилюються щодо наявності робочих місць та подальшої своєї долі. Ситуація здається напруженою та не визначеною. Тому наші журналісти завітали до Баранівської міської ради щоб дізнатися що відбувається насправді. 

Про ситуацію  розповіла заступник міського голови виконавчого органу ради Оксана Сергіївна Загорська:

«Відомо, що за результатами виборів міського голови та депутатів до Баранівської міської обєднаної територіальної громади  30 грудня 2016 року відбулась установча сесія, що стало початком реорганізації селищної та сільських рад шляхом їх приєднання до Баранівської міської ради.

Завершився бюджетний рік, формується повністю новий бюджет і в нас не має того часу, який мали громади, що проходили вибори в 2015 році ще в жовтні місяці. Ми, розуміючи потребу в забезпеченні безперебійного циклу роботи у всіх галузях новоствореної громади, негайно затвердили Положення про відділ освіти, призначили начальника і вже 5 січня зареєстрували юридичну особу.

Нині ми зіштовхнулися з тим, що Баранівська районна державна адміністрація (яка раніше керувала цією галуззю і під її управлінням залишилася Кам’янобрідська та Першотравенська школи) забирає все майно і звільняє орендоване у нас приміщення.

Раніше ми зверталися до РДА із листами про те, що просимо залишити чи в оперативному управлінні, чи передати в позичку, чи в оренду (на їх розсуд) хоча б на певний час деяке майно для того, щоб була можливість спокійно пройти перехідний період, щоб люди могли працювати, нараховувати заробітну плату. Упродовж кількох місяців нами було б виділено кошти, придбано нові меблі та обладнання і ми повернули б усе майно РДА. Однак, наші листи ніхто не взяв до уваги і 16 січня комп’ютерну техніку та меблі було вивезено. У результаті в громаді починають ходити чутки, що вчителі не отримають заробітну плату. На мою думку, свідомо робиться крок до того, щоб збунтувати людей.

Така проблема постала не тільки у відділі освіти, але й у територіальному центрі надання соціальних послуг. 13 січня ми зареєстрували Управління надання соціальних послуг Баранівської міської ради і забираємо на роботу 25 соціальних робітників. Комп’ютерна техніка, знову ж таки, не передається — її віддали в Управління надання соціальних послуг РДА, хоча працівники там повністю забезпечені матеріально-технічною базою. З цього приводу ми вже надсилали листи і телефонували до голови облдержадміністрації, але допомоги у вирішенні даної проблеми чекаємо і досі. Велику надію покладаємо на заплановану зустріч, яка відбудеться 20 січня о 10:00 в прес-центрі облдержадміністрації.

Дуже складно працювати в таких умовах. Голова РДА повинен сприяти налагодженню робочих процесів у новостворених громадах, а не перешкоджати їм. Напевно, такі речі мали б бути узгоджені на рівні держави і щоб не було подібних казусів варто приймати відповідні законодавчі акти. У районах, де є співпраця та порозуміння таких проблем немає. Якщо ми вже опинилися в такій ситуації, то жителі громади мають про це знати.

16 січня, коли починали вивозити все майно, я заходила у відділ освіти і запитувала у виконуючої обов’язків начальника відділу освіти Баранівської РДА, як бути з працівниками, які переходять працювати у громаду, адже вони мають бути забезпечені відповідним обладнанням для виконання своїх посадових обов’язків. Та, на жаль, вона не знайшла часу зі мною поспілкуватися, бо займалася передачею майна. Мабуть, не зрозуміла те, що люди важливіші за меблі.

Виникла проблема, яку можна було і не створювати, а відразу уникнути. У школах вчителі не знають ситуацію, яка складається і не знають, хто винен, їм головне - вчасно отримати заробітну плату. Така ситуація не вигідна ні обласній адміністрації, ні державі.

Зараз ми заспокоюємо людей, пояснюємо, що все буде добре, ніхто не залишиться без робочих місць і заробітної плати. На перехідний період ми знайдемо в підвалах старі меблі, позичимо комп’ютерну техніку. Так, спочатку буде важко, але все налагодиться».

Про те, як відбувається передача майна для потреб соціальних працівників розповів начальник Управління надання соціальних послуг Баранівської міської ради Володимир Олександрович Цицюра:

«Подібна ситуація з майном і в нашому управлінні. Я спілкувався з цього питання з працівниками РДА і мені повідомили, що, можливо, щось передадуть, а можливо й ні.

Перед виборами одним із депутатів для соціальних працівників були подаровані велосипеди, щоб вони могли швидше та якісніше обслуговувати людей по місту, селищах та селах. Усі ці велосипеди нам не передають. Куди районна влада їх подіне незрозуміло. Єдине знаю точно, що самі вони на них їздити на роботу не будуть. Може, питання в тому, щоб не дати людям.

Делегація робітників вже приходила до мене. Вони працюють, надають послуги населенню безперервно і якісно. Єдине - вони хвилюються про себе і свою роботу, адже ходить багато чуток, що на їхнє місце візьмуть когось іншого. Соціальні працівники прийшли до мене, переконалися, що їх беруть на роботу, що можна продовжувати виконувати свої обов’язки і що з ними розрахуються. Про велосипеди зауважили, що було б добре їх мати, але погоджуються працювати без них, бо розуміють все що відбувається. Я не розумію такого ставлення до простих людей, адже велосипед потрібен не мені і не заступнику міського голови, а робітнику. Наприклад, якщо протяжність мікрорайону Заріччя становить 4 км із кінця в кінець, а працівниці потрібно обійти і надати якісну послугу 12 підопічним, то звісно, з велосипедом їй це зробити зручніше і швидше. Але яка б ситуація не була, ми все налагодимо. Головним є те, що соціальні працівники надають послуги своїм підопічним.

РДА ліквідувала Територіальний центр соціального обслуговування Баранівського району, усе його майно належить державі і голова адміністрації тепер «розпоряджається» ним. Дивує те, що керівники району затягують час і не повідомляють нам чи будуть щось передавати, чи ні, не дають жодних відповідей на наші офіційні звернення. Ми шукаємо вихід і обов’язково його знайдемо. Жоден підопічний не залишиться без послуг нашого управління, а кожен працівник буде мати своє робоче місце».

Такої ж думки і міський голова Анатолій Олександрович Душко:
«Люди мають знати, що відбувається. Яка б ситуація не склалася, запевняю, що жоден соціальний стандарт не стане гіршим. Усе буде дуже раціонально, адже ні однієї одиниці, яка не працює, але отримує заробітну плату в штаті не буде. Запевняю, що попри всі перешкоди порядок буде!»

Тетяна ЛУКАЩУК

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://mrada-baranivka.gov.ua/images/___news2017/1571

Друк