Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Витрати на оплату вуличного освітлення знову зросли

У питанні покращення освітлення вулиць населених пунктів виникають обставини, впливати на які Баранівська міська рада не має змоги. Так, упродовж 2016 року постійно зростали тарифи на вуличне освітлення. У січні ціна за 1 кВт електроенергії становила 0,47688 грн, у березні – 1,14432, у травні – 1,21308, у липні – 1,3122, у серпні – 1,29444, а у жовтні – 1,41828. Такі ціни непідйомною ношею лягають на плечі органів місцевого самоврядування.

У минулому році Баранівська міська рада з метою економії електроенергії була змушена встановити на найбільших КТП програмовані таймери часу, які автоматично відключають освітлення у місті в нічний час (з 01.00 до 4.00 год.).

Незважаючи на вже існуючі труднощі, без попереднього обговорення з Асоціацією міст України, з органами місцевого самоврядування, не враховуючи економічних показників, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зробила «новорічний подарунок». Відповідно до постанови НКРЕКП від 15.12.2016 за №2210, вартість електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення розраховуватиметься за єдиним роздрібним тарифом, а це означає, що з січня 2017 року оплата за електроенергію, що використовується для вуличного освітлення зросте і становитиме 2,4348 грн.

Враховуючи те, що Україна експортує електроенергію, прийняття такої постанови НКРЕКП є незрозумілим і неприйнятним. Це – вимивання коштів з бюджетів в кишені «енергетичних» олігархів. Крім того, ті кошти, які необхідно віднайти додатково на оплату електроенергії для вуличного освітлення, могли б бути направлені на садочки, школи, розбудову інфраструктури громади, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів тощо.

Шукаючи шляхи економії електроенергії, Баранівська міська рада подає в корпорацію НЕФКО проект «Капітальний ремонт мереж вуличного освітлення в м. Баранівка (вул. Соборна, вул. Звягельська, вул. Першотравенська, Площа Волі). Даний Проект передбачає заміну натрієвих ламп на світлодіодні  модулі з метою економії електроенергії (в цілому по Баранівській міській раді на 20%) та досягнення скорочення обсягу антропогенних викидів парникових газів.

Баранівська міська рада, незважаючи на труднощі та надіючись на позитивні зміни у нашій державі, дбатиме про вуличне освітлення і зробить усе від неї залежне, щоб місто, селище і села не поринули в пітьму.
Друк E-mail