Перейменування вулиць

Опубліковано у Архів новин

9 квітня Верховна Рада прийняла закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки"
Так, серед символіки, яка потрапила під заборону, виявилися "назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топоніміки населених пунктів, підприємств , установ, організацій, в яких використані імена або псевдоніми осіб, які займали керівні посади у комуністичній партії, починаючи з посад секретаря районного комітету і вище, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР, інших союзних або автономних радянських республік і похідні від них, а також назви, пов'язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з'їзди), річницею Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 р., встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбою проти учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті (крім назв, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури) ".

Ухваленим Верховною Радою законом про заборону комуністичної символіки, місцеву владу зобов'язано перейменувати області, райони, міста, села, вулиці та інші об'єкти топоніміки, які мають радянські назви. Про це свідчить текст ухваленого законопроекту. Перейменування місцева влада має провести протягом шести місяців з дня набрання законом чинності. Якщо вона цього вчасно не зробить, то перейменування здійснить Кабінет Міністрів України своїми постановами.

Рішенням виконкому Баранівської міської ради від 21.05.2015 року було створено комісію з питань найменування (перейменування) вулиць, інших міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків.

9 червня 2015 р. відбулося перше засідання вищезгаданої комісії. Було узгоджено перелік вулиць та провулків, які підлягають перейменуванню, вносилося багато пропозицій щодо їхніх нових назв. Після тривалого обговорення комісією було вирішено винести на розгляд сесії наступну пропозицію щодо перейменування:

-         вул. Щорса – у вул. Остапа Вишні;

-         пров. Щорса – у пров. Остапа Вишні;

-         вул. Котовського – у вул. Софіївську;

-         І пров. Котовського – у І пров. Софіївський;

-         ІІ пров. Котовського – у ІІ пров. Софіївський;

-         ІІІ пров. Котовського – у ІІІ пров. Софіївський;

-         вул. Комсомольську – у вул. Калинову;

-         І пров. Комсомольський – у І пров. Калиновий;

-         ІІ пров. Комсомольський – у ІІ пров. Калиновий;

-         ІІІ пров. Комсомольський – у ІІІ пров. Калиновий;

-         вул. Комуністичну – у вул. Західну;

-         вул. Фрунзе – у вул. Княгині Ольги;

-         І пров. Фрунзе – у І пров. Княгині Ольги;

-         ІІ пров. Фрунзе – у ІІ пров. Княгині Ольги;

-         вул. Чапаєва – у вул. Г. Сковороди;

-         вул. 50р. Жовтня – у вул. Березову;

-         вул. Горького – у вул. Гончара;

-         вул. Дзержинського – у вул. Звягельську;

-         І пров. Дзержинського – у І пров. Звягельський;

-         ІІ пров. Дзержинського – у ІІ пров. Звягельський;

-         вул. Комунарів – у вул. Пилипа Орлика;

-         І пров. Комунарів – у  І пров. Пилипа Орлика;

-         вул. Ново-Комсомольську – у вул. Ярослава Мудрого;

-         І пров. Ново-Комсомольський – у І пров. Ярослава Мудрого;

-         ІІ пров. Ново-Комсомольський – у ІІ пров. Ярослава Мудрого;

-         ІІІ пров. Ново-Комсомольський – у ІІІ пров. Ярослава Мудрого;

-         вул. Пархоменка – у вул.Фарфорову;

-         пров. Пархоменка – у пров. Фарфоровий;

-         вул. Радянську – у вул.Європейську;

-         вул. Піонерську – у вул. Богородицьку;

-         пров. Піонерський – у пров. Богородицький;

-         вул. Островського – у вул. Мазепи;

-         вул. Кірова – у вул. Поліську;

-         І пров. Кірова – у І пров. Поліський;

-         ІІ пров. Кірова – у ІІ пров. Поліський;

-         ІІІ пров. Кірова – у ІІІ пров. Поліський;

-         ІV пров. Кірова – у ІV пров. Поліський;

-         V пров. Кірова – у V пров. Поліський.

Відповідно до чинного законодавства пропозицію щодо перейменування вулиці може внести будь-який громадянин України, іноземець, особа без громадянства, які на законних підставах знаходяться на території України, об’єднання громадян, трудовий колектив, будь-який державний орган.

Шановні мешканці міста Баранівки! Просимо взяти активну участь в обговоренні даного питання та внести свої пропозиції щодо перейменування тієї чи іншої вулиці, провулка.

Усі думки будуть враховані та узагальнені комісією з питань найменування (перейменування) вулиць, інших міських об’єктів, встановлення пам’ятних знаків. Свої рішення комісія передасть на розгляд депутатів міської ради на черговій сесії, що відбудеться 19 червня 2015 року.

Просимо жителів Баранівки надавати свої пропозиції щодо перейменування вулиць та провулків  на офіційному сайті міської ради та до міськвиконкому за адресою: м.Баранівка, вул.Соборна,20, тел. 04144, 31021, 42104, 42187.

 

       

 

\

 

 

 

Друк