Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Економія енергоресурсів у дії

Як відомо, наша держава в цей непростий час дуже гостро ставить питання економії енергоресурсів. Саме тому питання енергозбереження в установах комунальної власності міста перебуває на постійному контролі керівництва міської ради. У 2013 році спеціалістами міської ради була проведена робота по залученню кредиту Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) на впровадження заходів з енергозбереження в  дошкільному навчальному закладі «Сонечко» в м. Баранівка по вул.Леніна. Дані заходи були успішно реалізовані наприкінці 2013 року та на початку 2014 року. Так, було проведено утеплення фасадів будівлі та даху, частково замінено систему опалення, встановлено автоматику на газових котлах, замінено освітлення на  енергозберігаюче та інше. Усього залучено кошти в сумі 1304 тис.грн., з яких кредит  НЕФКО - 1174  тис. грн. та власні кошти - 130 тис.грн.

На початку 2015 року вже можна підвести певні підсумки виконаної роботи. Отже, у порівнянні з 2013 роком у минулому році маємо суттєву економію по споживанню газу та електроенергії, навіть при зростанні цін на енергоносії. Зокрема, економія електроенергії склала 2686 кВт., тобто -3,5 %  до 2013 року. У порівнянні з 2013 роком у 2014 році нам вдалося за рік зекономити 13671 м.куб. газу на загальну суму 73667 тис.грн. Отже, економія газу завдяки впровадженим заходам за 2014 рік склала більше 40%.

Безперечно, залучені фінансові ресурси європейських організацій та кошти місцевої громади сьогодні дійсно працюють на зменшення енергозалежності Баранівки та всієї нашої держави.

P.S. Відрадно, що нині на стадії завершення перебуває ще один проект у сфері енергозбереження, який передбачає встановлення твердопаливного котла для опалення міського будинку культури  ім.А.Пашкевича та адмінбудинку міської ради, а також відділів та управлінь РДА, які розташовані в даному приміщенні, що дасть можливість відмовитися від споживання  природного газу та суттєво економити кошти місцевої громади.

Вадим Гнилориба, заступник міського голови  

Друк E-mail