Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Забруднення річок – проблема, яку потрібно вирішити

У статті «Нові старі проблеми» ми  повідомили жителів міста про проблеми, які виникли на річці Случ в перших числах жовтня місяця та описали хронологію подій.

Пізніше у міській раді стало відомо, що на ім’я голови Баранівської райдержадміністрації 29 вересня 2016 року надійшов лист від ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика», в якому повідомляється про проведення 29 вересня з 16:00 до 19:00 ремонтних робіт на верхній гідроспоруді р. Хомора в смт. Понінка і про те, що через збільшення швидкості течії за гідротехнічною спорудою можливе взмулення донних відкладень нижче за течією.

Для нас стало зрозумілим те, що вони заздалегідь попередили про підняття старої проблеми у басейні річок Случ та Хомора. Очевидно, що Понінка зробила скид з своїх озер-відстійників, бо це пояснює звідки взявся такий приток води в річці Хомора. Але ми не спеціалісти, не біологи і не можемо однозначно стверджувати що саме призвело до появи нечистот у річці Случ, які призвели до наслідків гірших, ніж були у квітні цього року.

У п’ятницю, 30 вересня, жителі повідомили про те, що через дамбу на р. Хомора навпроти завода в Першотравенську стався перелив, який супроводжувався страшенним смородом. У суботу сільський голова Володимир Вітюк в телефонній розмові повідомив міського голову Анатолія Душка про загибель риби в р. Случ на території Марківської сільської ради. Проблема дійшла до Баранівки у неділю в район «прикрого берега», а в понеділок пляма нечистот простяглася на 500 метрів і вперлася в затор водорослів перед дерев’яною кладкою на Заріччя. Майже цілий день люди переправляли  водорослі у напрямку шлюза, де було приспущено шандори з метою збільшення течії та порятунку риби, яка ще була жива.

Проблема повинна бути вирішена юридичним шляхом, але якщо компетентні органи не зупинять злочини проти природи, то людям не лишиться нічого іншого, ніж організовувати пікетування та вимагати припинення забруднення річок.

5 жовтня 2016 року на 11 сесії міської ради з метою оперативного реагування на надзвичайні ситуації, які можуть загрожувати життю і здоров’ю жителям міста Баранівка було створено депутатську комісію з питань надзвичайних ситуацій у складі 8 чоловік: Савчук В.А. (голова комісії), Оханський Ю.М. (секретар  комісії), Заремба В.Г., Лис В.С., Осіпчук М.О., Антонюк О.М., Лисюк Р.М., Ковальчук М.В. Для запобігання та недопущення подібних ситуацій, виявлення винних осіб, які здійснили забруднення річки Случ, сесія міської ради вирішила звернутися до  Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, голови Житомирської обласної ради, голови Житомирської обласної державної адміністрації щодо ситуації із повторного забруднення річки Случ.

Висловлюємо подяку народному депутату Володимиру Литвину, який у своєму виступі у Верховній Раді вимагав наведення ладу в басейнах річок Хомора та Случ.

Міська рада не зупиняється і продовжує стукати у двері та шукати допомогу у боротьбі з забрудненням річок. 10 жовтня міським головою підписано листи-звернення до Національного екологічного центру України та Всесвітнього фонду дикої природи.

Зі сторони Всесвітнього фонду дикої природи є відповідне реагування. З міською радою зв’язалася фахівець в галузі біології та іхтіології Інна Гоч. Вона пообіцяла всіляко сприяти у вирішенні ситуації, що склалася.

Звертаємося до усіх небайдужих людей! Якщо ви можете допомогти у питанні ліквідації проблеми забруднення річок – звертайтеся до Баранівської міської ради. Будемо вдячні.

Міськвиконком

 

Друк E-mail