Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

У Баранівці започатковано добру справу

На жаль, давно минули ті часи, коли матінка-природа могла самотужки відновлювати запаси риби. Тепер у всій Україні риболовецькі товариства та громадські організації допомагають їй у цьому.

Баранівська районна організація Українського товариства мисливців та рибалок на чолі з Старушком В. А. розуміючи те, що не з’явиться риба, якщо не займатися зарибленням підписала договір співпраці з орендарем ПП Омельчуком В. А. задля організації спортивно-любительської риболовлі на водоймі в урочищі Видолоч.

Першим кроком до втілення в життя доброї справи стали  роботи з підсипання дамби. УТМРівці привезли 30 тонн глею, засипали його в мішки та закріпили за допомогою того ж таки глею на ділянках, які цього потребували. Таким чином вдалося підняти рівень води на 50 см.

14 березня 2016 року УТМР провело зариблення водойми на суму 4000 грн. Того дня у воду випустили 166 кг мальків карася, товстолобика та коропа.

На розгляд сесії міської ради депутат Сус Тарас Борисович вніс пропозицію про те, що потрібно прийняти Програму розвитку рибного господарства в місті Баранівка  на  2016 рік та виділити 10000 грн. на зариблення. Спочатку мова йшла про те, щоб розводити рибу в річці Случ. Враховуючи екологічні проблеми, пов’язані з діяльністю Понінківської картонно-паперової фабрики та маючи інформацію про добрий почин УТМР, 17 березня на сесії міської ради депутати прийняли рішення затвердити Програму розвитку рибного господарства в місті Баранівка  на 2016 рік, а кошти спрямувати на зариблення водойми в урочищі Видолоч. У майбутньому цей ставок може стати не тільки місцем спортивно-любительської риболовлі, а й джерелом поповнення запасів риби у річці Случ.

Під час обговорення даного питання на сесії була озвучена пропозиція придбання човнів для здачі їх на прокат рибалкам. Цю ідею буде розглянуто пізніше, адже депутати хочуть побачити яку роботу УТМР проводитиме надалі.

Члени товариства мисливців та рибалок у водойму знову запустили рибу 22 березня. Цього разу провели зариблення товстолобом на суму 2000 грн. Найближчим часом планується закупити та запустити у ставок коропів.

Голова Баранівської районної організації УТМР Віталій Анатолійович Старушко розповів: «Спортивно-любительська риболовля в урочищі Видолоч може бути відкрита приблизно через рік. За цей час потрібно облаштувати місця для рибалок, привести в порядок територію біля водоймища. Перед товариством постало завдання не просто зарибити, а ще й зберегти. Ціна відловочної картки буде визначена обласною президією УТМР. Члени товариства матимуть знижку при оплаті риболовлі».

Баранівська міська рада висловлює подяку Омельчуку Віктору Анатолійовичу за дуже гарний крок назустріч громаді міста та підписану угоду з УТМР, яке має створити умови для спортивно-любительської риболовлі на водному плесі в урочищі Видолоч, а згодом взяти під контроль річку Случ та робити все необхідне для поповнення рибних запасів в наших водоймах.

Наступний крок за рибалками міста. Чи стануть вони членами УТМР, чи підтримають ініціативу спільно стати на захист водойм від браконьєрів, чи сприятимуть своїм коштом (купівля відловочних карток) відновленню запасів риби в Баранівці?
 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://mrada-baranivka.gov.ua/images/__news2016/1036/

Друк E-mail