Офіційний сайт Баранівської міської об'єднаної територіальної громади знаходиться за адресою http://www.otg.mrada-baranivka.gov.ua

 

 

 

Укладання договору на вивезення сміття - обов'язок кожного

Чистота – чи не найголовніший атрибут затишного й комфортного міста. Що таке Баранівка? Це тисячі квартир та приватних будинків. Одна спільна, велика оселя для всіх і кожного, чистота якої починається із сумлінного ставлення її мешканців до себе та довкілля, зі злагодженої роботи комунальних служб, міської влади… Адже чистота міста – справа спільна для всіх без винятку його жителів.

На жаль, смітять всі, а прибирають одиниці. Комунальники постійно вивозять з центральних вулиць, кладовищ, а також з несанкціонованих звалищ тонни сміття. Однак з кожним днем кількість відходів збільшується в геометричній прогресії. І це незважаючи на те, що в Баранівці налагоджено централізоване вивезення відходів від домогосподарств та інших об’єктів та подальше захоронення їх на паспортизованому сміттєзвалищі!

Певно, у цьому чималу роль відіграє використання виробниками продукції пластикової тари та поліетилену. Та все ж «організаторами» стихійних сміттєзвалищ в переважній більшості є недобросовісні громадяни, котрі не уклали договори на вивезення відходів. Тому й уздовж наших доріг, річок, в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Невже так важко щомісячно заплатити 3,50-7,00 грн., з тим щоб зберегти чисте місто для своїх дітей і внуків? Безперечно, кожна людина повинна зробити свій маленький, але дуже вагомий внесок для збереження навколишнього природного середовища, і в наступний раз, викидаючи сміття, можливо, на хвилину задуматися: «А що я залишу після себе на рідній землі?».

Відрадним є те, що нарешті на державному рівні порушено питання охорони довкілля та наведення порядку у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Так, нещодавно Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №10501, який зобов'язує всіх громадян України укладати договори з юридичними особами на вивіз побутових відходів з 1 січня 2013 року. Відповідно до цього законопроекту на громадян, що не уклали відповідні угоди, парламент вирішив накласти штрафи в розмірі 85-170 гривень, що становить від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів українців. А на посадових осіб будуть накладені штрафи в розмірі від 850 до 1700 гривень, що відповідно складає від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Якщо протягом року такі дії будуть повторюватися, то громадян штрафуватимуть на суму від 850 до 1700 гривень, а посадових осіб - на суму від 1700 до 5100 гривень.

До речі, на території Баранівки вже діють нові Правила благоустрою, відповідно до яких відсутність договору на вивезення сміття є адміністративним правопорушенням, за яке винна особа може бути притягнута до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 340-1360 грн.

Отож, у черговий раз просимо всіх власників домогосподарств укласти договори на вивезення відходів, з тим щоб уникнути штрафів і водночас зберегти чисте місто для наших нащадків. Для цього вам необхідно прийти з паспортом у відділ благоустрою міської ради (вулиця Леніна,20, 1-й поверх адмінбудинку, тел. 31299).

Міськвиконком.

Друк E-mail